Anthony James Allmendinger zdominował drugi dzień Roar before the Rolex 24. Kalifornijczyk z Los Gatos, od 2006 roku zaliczający 24 godziny Daytony...

 

 AJ jest rockową gwiazdą
 
Anthony James Allmendinger zdominował drugi dzień Roar before the Rolex 24. Kalifornijczyk z Los Gatos, od 2006 roku zaliczający 24 godziny Daytony z zespołem Michael Shank Racing, AJ poprawił piątkowy czas Scotta Pruetta o 0,373 sekundy. Allmendinger przyzwyczajający się do Dallary, uzyskał najlepszy wynik dnia w pierwszym sobotnim treningu - i wygrał również czwartą, nocną sesję. - AJ jest rockową gwiazdą - oświadczył Michael Shank. - Powtarzam to ludziom od lat.

W trzecim teście, wygranym przez Scotta Dixona, na East Horseshoe gaszono pożar Ferrari 430 Pascala Gibona. Dixon utrzymał ekipę Ganassiego na drugim miejscu w klasyfikacji dnia. - Warunki zmieniają się i mocno wieje - mówił Scott Dixon. - Naszym głównym celem jest poprawienie przyczepności przodu. Moc silnika jest naprawdę dobra. Obydwa samochody Telmex/Target są niezwykle szybkie w ten weekend.

Za drugim Rileyem Ganassiego, czołową czwórkę uzupełnił Riley Starworks Motorsport. Ryan Dalziel popisał się najlepszym czasem w drugim treningu. Zamiast awizowanego Tomasa Enge, w składzie pojawił się Wenezuelczyk Enzo Potolicchio, zwycięzca północnoamerykańskiego Ferrari Challenge Trofeo Pirelli.

W ósemce zmieściła się ekipa United Autosports with Michael Shank Racing, mająca w zestawie dwóch brytyjskich weteranów F1, Martina Brundle'a i Marka Blundella. Brundle wygrał 24 godziny Daytony w 1988 roku, a gdy ostatnio ścigał się na Florydzie, zajął drugie miejsce. - Nie byłem tu od ponad 20 lat i tor wygląda znacznie lepiej. Warunki są naprawdę dobre. Podniesione zakręty i Bus Stop są doskonałe - ocenił Brundle. - Czuję się znowu jak młody człowiek.

Rileyem z numerem 99 jeździł pięciokrotny mistrz pucharowej serii NASCAR, Jimmie Johnson. Kalifornijczyk czwarty raz z rzędu zaliczy Rolex 24 jako zmiennik Alexa Gurneya i Jona Fogarty'ego. Dwukrotnie zajął drugie miejsce - i chce dołączyć do Mario Andrettiego i AJ Foyta, którym udało się wygrać 24 godziny Daytony i Daytona 500. - To byłoby coś specjalnego - przyznaje Johnson. - Kocham ten team i kocham tę serię.

DAYTONA - 8.1
1. AJ Allmendinger/Michael McDowell/Justin Wilson (USA/USA/GB) Ford Dallara DP01 1.40,661
2. Scott Dixon/Dario Franchitti/Jamie McMurray/Juan Pablo Montoya (NZ/GB/USA/CO) BMW Riley Mk XX 1.40,705
3. Joey Hand/Scott Pruett/Graham Rahal/Memo Rojas (USA/USA/USA/MEX) BMW Riley Mk XX 1.40,768
4. Colin Braun/Ryan Dalziel/Mike Forest/Jim Lowe/Enzo Potolicchio (USA/GB/CDN/USA/YV) Ford Riley Mk XX 1.40,780
5. Max Angelelli/Ryan Briscoe/Ricky Taylor/Wayne Taylor (I/AUS/USA/ZA) Chevrolet Dallara DP01 1.40,917
6. Christophe Bouchut/Luis Diaz/Scott Tucker/Mark Wilkins (F/MEX/CDN/CDN) BMW Riley Mk XX 1.40,978
7. Paul Edwards/Antonio Garcia/Sascha Maassen (USA/E/D) Chevrolet Coyote CC/08 1.41,097
8. Mark Blundell/Zak Brown/Martin Brundle/Mark Patterson (GB/USA/GB/USA) Ford Riley Mk XX 1.41,197
9. Jörg Bergmeister/Patrick Long/Seth Neiman/Johannes van Overbeek (D/USA/USA/USA) Porsche Riley Mk XX 1.41,231
10. Ryan Hunter-Reay/Raphael Matos/Scott Tucker/Richard Westbrook (USA/BR/CDN/GB) BMW Riley MK XX 1.41,304

Fot. grand-am.com

 
Źródło:autoklub.pl