Kierowca Audi, Lucas di Grassi, zdobył 22 punkty w dwóch wyścigach Formuły E, które po raz pierwszy rozegrane zostały w Nowym Jorku. Po dwóch bardzo trudnych sesjach kwalifikacyjnych, Brazylijczyk wywalczył miejsca czwarte i piąte, popisując się przy tym kilkoma spektakularnymi manewrami wyprzedzania. Jego kolega z zespołu, Daniel Abt, z powodu kłopotów technicznych spadł na dalsze pozycje.

25 lat historii modeli Type R i Fireblade zaprezentowane na Festiwalu Prędkości w Goodwood. Wyjątkowy podjazd modeli Type R, poprowadzony przez Matta Neala, kierowcę Brytyjskich Mistrzostw Samochodów Turystycznych. Honda Civic Type R 2017 i Clarity Fuel Cell zadebiutowały w Wielkiej Brytanii.

Renault e.dams poinformował o przedłużeniu kontraktów z Sébastienem Buemim i Nicolasem Prostem do 2019 roku. Zespół Alaina Prosta i Jean-Paula Driota dwa razy z rzędu sięgał po mistrzostwo teamów, a w poprzednim sezonie Buemi został mistrzem wśród kierowców.

Hugo Valente wycofał się z profesjonalnego motorsportu w wieku 24 lat. Kierowca z Choisy-le-Roi pod Paryżem zajmuje 10 miejsce w TCR International Series. Od 2012 do 2016 Valente startował w WTCC. W sezonie 2015 ukończył mistrzostwa na najwyższym - 9 miejscu.