W 2022 roku, sto lat po pierwszej wyprawie przez Saharę, Xitroën podejmie nowe wyzwanie: przeprawę samochodem elektrycznym przez Saharę!

Audi e-tron zademonstrowało swoje imponujące możliwości w długodystansowym teście. Dziewięciu dziennikarzy odbyło liczącą 1600 km podróż rozciągającą się od jeziora Bled w Słowenii aż do Amsterdamu w Holandii. Elektryczny SUV charakteryzujący się dużym zasięgiem i krótkimi czasami ładowania okazał się doskonałą propozycją na tak daleką drogę. Dzięki mocnemu napędowi i komfortowemu wnętrzu jazda na napędzie elektrycznym zamienia się w nim w ekscytujące doświadczenie segmentu premium.

Warto jechać na bezdroża, aby tworzyć doskonałe samochody. W 2014 roku Toyota Motor Corporation rozpoczęła siedmioletni projekt na niespotykaną dotąd skalę. By zrealizować wizję prezydenta TMC Akio Toyody o nieustannym tworzeniu coraz lepszych samochodów, japoński koncern zorganizował globalny test swoich modeli w każdym możliwym terenie oraz klimacie, na każdym kontynencie.

W ubiegłym miesiącu Energy Observer, pierwszy na świecie jacht zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi, wyruszył w 6-letni rejs dookoła świata. Wodór wytwarzany jest na pokładzie jachtu z wody morskiej zarówno podczas postojów, jak i w drodze. Inteligentna sieć elektryczna wykorzystuje energię słońca, wiatru i fal, nie szkodząc naturze. Eksperymentalna wyprawa naukowa w ciągu 6 lat odwiedzi 101 portów w 50 krajach.