Dedykowane podłokietniki Rati (Armster)

Podłokietniki Rati są produkowane przez Węgierską firmę Rati w fabryce, która znajduję się na Węgrzech. Są to produkty z górnej półki, jakością i wykonaniem dorównują podłokietnikom oryginalnym, niejednokrotnie je przewyższając. Cenowo są natomiast zazwyczaj dużo tańsze niż wyroby sprzedawane w autoryzowanych stacjach, choć oczywiście nie jest to też poziom uniwersalnych podłokietników „do wszystkiego i do niczego”. To chyba w największej mierze spowodowało duże zainteresowanie nimi nie tylko w Polsce, ale także na całym Świecie.

 

 

 
 
 
Podłokietniki Rati składaja się z dwóch części – podłokietnika właściwego oraz adaptora (podstawki, chwytu) montażowego, za pomocą którego podłokietnik jest mocowany do samochodu. Adaptery są dedykowane do konkretnych modeli samochodów, co stanowi niewątpliwą zaletę.

Dzięki temu podłokietnik jest idealnie dopasowany do naszego samochodu, montaż nie sprawia kłopotu a podłokietnik „trzyma” się solidnie i nie wydaje żadnych niepotrzebnych trzasków.

W większości przypadków adapter przekręcamy do podłokietnika za pomocą czterech wkrętów a następnie całość do tunelu środkowego w naszym samochodzie również za pomocą czterech wkrętów. Wkręty montażowe są oczywiście w zestawie, jest również obrazkowa instrukcja montażu, tak że na pewno nie sprawi nam on żadnych kłopotów.

Należy tylko pamiętać, aby przygotować wiertłem trzy milimetrowym otwory w tunelu środkowym pod wkręty. W tym celu wystarczy tylko przyłożyć adaptor do tunelu i odrysować otwory, ponieważ w adapterze są on już przygotowane, a następnie je przewiercić.

Są takie modele samochodów, w których trzeba wykonać dodatkowe czynności, np. przykręcić dodatkowe wzmocnienie lub też, w których liczba wkrętów jest większa, ale i tak montaż można określić jak bardzo prosty.

Wykonanie podłokietnika stoi naprawdę na najwyższym poziomie jakości i elegancji. Wszystko jest w nim przemyślane, estetyczne oraz przede wszystkim praktyczne i wygodne.

Materiały użyte do produkcji są bardzo dobre, wszystko jest dobrze dopasowane.

Całość stanowi naprawdę dobrą alternatywę dla zazwyczaj droższych podłokietników oryginalnych. Spis modeli samochodów, do których podłokietniki są produkowane  jest tutaj

Podłokietniki są produkowane w trzech wersjach  - Armster adapter ( podstawowa, stosowana do większości aut), Armster Mini oraz Armster Midi, podstawowa wersja Armster adapter to większość ( około 90%) wszystkich podłokietników.

Armster adapter  jest odchylany do pionu o 105 stopni, w dolnym zakresie odchyłu posiada regulację wysokości odchylenia, co sprawia, że możemy go łatwo dopasować do naszych potrzeb. Górna jego część jest wysuwana do przodu o 50 mm, co stanowi dodatkowe udogodnienie. Wewnątrz posiada duży, wyścielony schowek zamykany na magnes, w którym bez problemu zmieścimy kilka płyt CD.

Przybliżone wymiary (przybliżone, ponieważ podłokietnik posiada nieregularne kształty):

  • Długość ok. 29cm
  • Wysokość bez adaptoru ok. 18cm
  • Szerokość ok.11 cm

Natomiast Armster Mini występuję w poniższych modelach samochodów:

Audi A3, Chevrolet Spark 2005-, Citroen C1, Daewoo Lanos, Fiat Doblo, Hyundai i10, Peugeot 107, Renault Clio II, Thalia I, Kangoo I, Thalia II, Smart Fortwo 98-06 oraz 2007 –, Toyota Aygo

Różnią się one zazwyczaj sposobem montażu oraz gabarytami. Schemat montażu i ich zdjęcia można zobaczyć w spisie modelowym.

Podłokietniki Armster Mini maja następujące wymiary ( w przybliżeniu, bez adaptera, tylko sama góra)

Długość:  ok.30cm

Szerokość: ok. 10cm

Wysokośc: 13,5cm

Podłokietniki te są również odchylane do góry ( do pionu) oraz posiadają praktyczny, wyścielony schowek, jedynie ich górna część nie wysuwa się do przodu, ale ze względu na to, że są dosyć długie, to nie ma takiej potrzeby.

Podłokietniki w wersji Armster Midi występują tylko w trzech wersjach modelowych:

Fiat Bravo, Fiat Stilo, Kia Cee’d

Podłokietniki Armster Midi maja następujące wymiary ( w przybliżeniu, bez adaptera, tylko sama góra)

Długość: 27cm

Szerokość: 11cm

Wysokość: 11cm

Schemat montażu i ich zdjęcia można zobaczyć w spisie modelowym.

Tak samo jak Armster Mini, są również odchylane do góry ( do pionu) oraz posiadają praktyczny, wyścielony schowek, jedynie ich górna część nie wysuwa się do przodu, ale ze względu na to, że są dosyć długie, to nie ma takiej potrzeby.