Podłokietniki Armster produkowane są przez węgierską firmę Rati w fabryce, która znajduję się na Węgrzech. Są to produkty z górnej półki, jakością i wykonaniem dorównują podłokietnikom oryginalnym, niejednokrotnie je przewyższając. Cenowo są natomiast zazwyczaj sporo tańsze niż wyroby sprzedawane w autoryzowanych stacjach, choć oczywiście nie jest to też poziom cenowy uniwersalnych podłokietników „do wszystkiego i do niczego”.

 W końcu jakość musi kosztować. To chyba w największej mierze spowodowało duże zainteresowanie nimi nie tylko w Polsce, ale także na całym Świecie. Firma Rati posiada spore doświadczenie w produkcji podłokietników, zajmują się ich produkcją już wiele lat. Podłokietniki Armster składają się z dwóch części -– podłokietnika właściwego oraz adaptora (podstawki, chwytu) montażowego, za pomocą którego podłokietnik jest mocowany do samochodu. Adaptery są dedykowane do konkretnych modeli samochodów, co stanowi niewątpliwą zaletę.

Dzięki temu podłokietnik jest idealnie dopasowany do naszego samochodu, montaż nie sprawia kłopotu a podłokietnik „trzyma” się solidnie i nie wydaje żadnych niepotrzebnych trzasków. W większości przypadków adapter przekręcamy do podłokietnika za pomocą czterech wkrętów a następnie całość do tunelu środkowego w naszym samochodzie również za pomocą czterech wkrętów. Wkręty montażowe są oczywiście w zestawie, jest również obrazkowa instrukcja montażu, tak że na pewno nie sprawi on żadnych kłopotów.

Należy tylko pamiętać, aby przygotować wiertłem trzy milimetrowym otwory w tunelu środkowym pod wkręty. W tym celu wystarczy tylko przyłożyć adaptor do tunelu i odrysować otwory, ponieważ w adapterze są on już przygotowane, a następnie je przewiercić. Są takie modele samochodów, w których trzeba wykonać dodatkowe czynności, np. przykręcić dodatkowe wzmocnienie lub też, w których liczba wkrętów jest większa, ale i tak montaż można określić jak bardzo prosty.

Wykonanie podłokietnika stoi naprawdę na najwyższym poziomie jakości i elegancji. Wszystko jest w nim przemyślane, estetyczne oraz przede wszystkim praktyczne i wygodne. Materiały użyte do produkcji są bardzo dobre, wszystko jest dobrze dopasowane. Całość stanowi naprawdę dobrą alternatywę dla zazwyczaj droższych podłokietników oryginalnych. Aktualnie w produkcji są dwa modele - Armster 2 oraz Armster Standard.Poniżej opiszemy obydwa te modele oraz wspomnimy też o niezwykle popularnym poprzednim modelu Armster 1, ponieważ, mimo że jest już nie produkowany, jest nadal w sprzedaży.

Armster 1

Model już nieprodukowany lecz jeszcze w sprzedaży ( jego następcą jest Armster 2) 

 Galeria Zdjęć  |   Film    |    Schematy montażu

Armster 1  jest odchylany do pionu o 105 stopni, w dolnym zakresie odchyłu posiada regulację wysokości odchylenia, co sprawia, że możemy go łatwo dopasować do naszych potrzeb. Górna jego część jest wysuwana do przodu o 50 mm, co stanowi dodatkowe udogodnienie. Wewnątrz posiada duży, wyścielony schowek zamykany na magnes, w którym bez problemu zmieścimy kilka płyt CD.

Przybliżone wymiary (przybliżone, ponieważ podłokietnik posiada nieregularne kształty):

 • Długość ok. 29cm
 • Wysokość bez adaptoru ok. 18cm
 • Szerokość ok.11 cm

 

Armster 2

 Kolejna generacja podłokietników renomowanej węgierskiej firmy Rati nosi nazwę Armster 2

 Wprowadzono w nim szereg zmian a do najważniejszych należą:

 • Wyjmowana torebka do noszenia w pasie (nerka)
 • Wewnątrz mechanika metalowa
 • Rozwinięte funkcje
 • Zwiększona obciążalność
 • Zwiększona trwałość
 • 3 lata gwarancji

Galeria Zdjęć  |   Film    |    Schematy montażu

Wyjmowana torebka do noszenia w pasie jest nowością wśród podłokietników. Można trzymać dokumenty, portfel, telefon w wyjmowanej kieszeni, a później przypiąć ją do pasa i nosić z sobą! Armster II jest nieco szerszy od swojego poprzednika, co zapewnia większy komfort trzymania ręki. W schowku posiada uchwyt na długopis oraz miejsce na drobne monety.

Przybliżone wymiary (przybliżone, ponieważ podłokietnik posiada nieregularne kształty):

  • Długość ok. 32cm
  • Wysokość bez adaptoru ok. 16cm
  • Szerokość ok.12 cm
 

 

Armster S

Podłokietnik Armster S dedykowany jest też szczególnie do samochodów mniejszych, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca między fotelami, wówczas sprawdza się tam znakomicie, natomiast do samochodów klasy średniej i wyższej, z większą przestrzenią pasażerską, zalecany jest podłokietnik Armster 2.

Galeria Zdjęć  |   Film    |    Schematy montażu

Podłokietnik jest otwierany i posiada wewnątrz bardzo praktyczny, wyścielony schowek, jest estetyczny i elegancki, nic w nim nie „ trzeszczy i nie skrzypi”. Jest również odchylany do pionu, co może ułatwić zaciągnięcie hamulca ręcznego czy też utrzymanie porządku. Do każdego modelu samochodu podłokietniki posiadają inne, w pełni dedykowane adaptery ( uchwyty) montażowe, które sprawiają że podłokietnik idealnie pasuje do każdego modelu auta, nie ma problemu z montażem oraz zapewnia estetyczny wygląd i komfort.