W ramach przygotowań do 50. rocznicy obecności Toyoty Hilux na światowym rynku pick-upów Toyota zaprezentuje na Salonie Samochodowym we Frankfurcie specjalną, pokazową wersję Hilux Invincible 50. Przez pięć dekad Hilux zdobył opinię niezniszczalnego pojazdu, który nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Toyota Hilux – niepokonana od 1968 roku

Toyota Hilux zadebiutowała w 1968 roku, zaś na rynek europejski trafiła rok później. Legendarny pick-up, znany z wyjątkowej trwałości, to jeden z najpopularniejszych samochodów terenowych na świecie, ceniony przez szerokie rzesze fanów off-roadu. Obecnie model sprzedawany jest w 180 krajach i regionach świata. Do tej pory auto osiągnęło łączną sprzedaż na poziomie ponad 18 mln sztuk.

Jakość, wytrzymałość i niezawodność

Słynny ze swojej jakości, wytrzymałości i niezawodności Hilux używany jest na co dzień w najtrudniejszych warunkach na całym świecie oraz wielokrotnie towarzyszył podróżnikom w śmiałych wyprawach, np. na biegun północny, islandzkie wulkany i Antarktydę. Pick-up Toyoty ma też na koncie wiele sukcesów w rajdach off-roadowych, niejednokrotnie zajmując miejsce na podium w Rajdzie Dakar.


Hilux Invincible 50 – samochód wielozadaniowy

Pokazowy Hilux Invincible 50 powstał jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie samochodami wielozadaniowymi w segmencie pick-upów. Umacnia światową reputację tego modelu wynikającą z jego jakości i trwałości, wzbogacając go gamą dodatkowych akcesoriów. Dzięki nim demonstracyjny Hilux wyróżnia się jako auto doskonale dostosowane zarówno do profesjonalnego, jak i rekreacyjnego użytku.

Wyróżniający design

Z zewnątrz auto wyróżnia się matowym czarnym orurowaniem dachowym i bocznym, czarnymi listwami na nadkolach, pod którymi kryją się 18'', czarne, matowe koła z lekkich stopów, z solidnymi oponami firmy BF Godrich. Firma ta dostarcza wyczynowe opony Hiluxom i Land Cruiserom startującym w rajdzie Dakar.


Funkcjonalne wnętrze

W środku pokazowy pick-up Toyoty zyskał plastikową matę na podłodze skrzyni ładunkowej i dużą skrzynkę na narzędzia, stworzone specjalnie dla tej wersji listwy ochronne na progach, dywaniki i wykończony skórą drążek hamulca ręcznego.

Odpowiedź Toyoty na rosnący rynek pick-upów

Rynek pick-upów przeznaczonych do celów rekreacyjnych, biznesowych i wielozadaniowych stale rośnie, dlatego według szacunków sprzedaż Hiluxa w 2017 r. osiągnie poziom 40 600 sztuk.