30 załóg widnieje na prowizorycznej liście zgłoszeń Baja Russia - Northern Forest, pierwszej rundy Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych (20-22 lutego). Za Władimirem Wasiliewem w Mini, jako drugich na liście ustawiono Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora w Hiluxie ORLEN Team.

W Pucharze Świata, z zagranicznych kierowców w T1 obok Dąbrowskiego zgłosili się Michele Cinotto (Titano), Nunzio Coffaro, Fernando Álvarez Castellano (Hiluxy z South Racing) i Maris Neiksans (Volkswagen). Grzegorz Czarnecki i Michał Bojar wystawiają Nissana Navarę w T2. Aron Domżała i Szymon Gospodarczyk powalczą Polarisem RZR 1000 w T3.

Łotewski RE Autoklub przywiezie trzy Pajero, których kierowcami będą Jouni Ampuja, Toni Gardemeister i Tapio Lauronen, ale Finów zgłoszono tylko w mistrzostwach Rosji.

Honorowy start zaplanowano w sobotni wieczór w Sortawale, nad brzegiem jeziora Ładoga. Bazą rajdu będzie Wiartsila, 3-tysięczne osiedle w rejonie sortawalskim, w Republice Karelii. W niedzielę o 9.05 rozpocznie się 19-kilometrowy superoes, a o 12.31 rusza OS2, mierzący 180 km. Pierwsza dziesiątka z prologu wybierze pozycje startowe. Końcowy, 180-kilometrowy OS3 zaplanowano na poniedziałek, 22 lutego.

Fot. ORLEN Team

autoklub.pl