Wyobraź sobie podróż przez życie, która jest bardziej ekscytująca, bezpieczna i zapewnia stały kontakt z otaczającym Cię światem.Inteligentna mobilność Nissana obejmuje trzy główne obszary innowacji, które wpływają na to, jak nasze samochody są napędzane, jak się dają prowadzić i jak dobrze zintegrowane są ze społeczeństwem.

Samochody, które dowiozą Cię do celu i same zaparkują w wolnym miejscu, czy też infrastruktura przy autostradach, dzięki której naładujesz swój elektryczny pojazd – wszystkie te rozwiązania widać już na horyzoncie.Dla Nissana, za którego kierownicą siedzisz dzisiaj, przyszłość jest już rzeczywistością.

Już wkrótce będziesz mógł cieszyć się samochodem, dzięki któremu jazda będzie samą przyjemnością.Odbierze Cię on ze wskazanego miejsca, poradzi sobie w korku i znajdzie miejsce parkingowe – zupełnie samodzielnie.A kiedy zechcesz ponownie przejąć nad nim kontrolę, wystarczy tylko nacisnąć odpowiedni przycisk.Taki samochód potrafi nawet komunikować się z innymi autami i przechodniami.Nissan prowadzi już zaawansowane testy pojazdów autonomicznych na drogach publicznych, a to oznacza, że ten rewolucyjny sposób przemieszczania się już jest w zasięgu ręki.

W 2018 roku Nissan Qashqai z systemem ProPilot będzie pierwszym pojazdem w Europie wyposażonym w technologię autonomicznej jazdy. Nowy Nissan Qashqai potrafi samodzielnie i bezpiecznie jechać, trzymając się swojego pasa przy dużym natężeniu ruchu na autostradzie.
Nissan Serena był pierwszym modelem z systemem ProPilot, który pojawił się w Japonii w 2016 roku, a jego godnym następcą w Europie będzie Nissan LEAF, jesienią 2017 roku.