Zastanawiałeś się kiedyś, co sprawia, że samochody Alfa Romeo tak świetnie radzą sobie w różnych warunkach na drodze? To zasługa najnowszej elektroniki i zaawansowanych osiągnięć technologicznych, takich jak m.in. integralny napęd 4x4 Alfa Q4. Zima to doskonała pora, by wypróbować możliwości tej unikalnej technologii i przekonać się, czemu jest to wyjątkowo przydatne rozwiązanie, zwłaszcza o tej porze roku.

Nowa Toyota Yaris otrzymała maksymalną ocenę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Yaris 2017 po faceliftingu, który zadebiutował w salonach w kwietniu tego roku, jest standardowo wyposażony w pakiet Toyota Safety Sense już od podstawowej wersji Life.

Mniejszy, bardziej wydajny moduł złożony z kamery i czujnika radarowego; Udoskonalony Pre-Collision System (PCS) umożliwia większą redukcję prędkości podczas automatycznego hamowania; Nowością w PCS jest zapobieganie zderzeniom z pieszymi w nocy oraz z rowerzystami; Nowy system Lane Tracing Assist (LTA) wspomaga kierowcę w utrzymaniu pasa ruchu także na drogach bez oznakowania poziomego; Toyota Safety Sense drugiej generacji zadebiutuje w 2018 roku.

Na zbliżających się Targach Motoryzacyjnych w Tokio Toyota zaprezentuje serię pojazdów koncepcyjnych Toyota Concept-i, która wyraża wizję motoryzacji przyszłości. W tej wizji ludzie i samochody są współpracującymi partnerami, a system oparty na sztucznej inteligencji uczy się od kierowcy, aby lepiej dostosowywać działanie samochodu do jego potrzeb.