Samochody Zabytkowe w Sporcie

 

Jest wiele imprez samochodowych w których przeprowadzane są różnego rodzaju próby sportowe w których uczestniczą sportowe pojazdy zabytkowe, chociaż nie tylko sportowe.

W rajdach rozgrywanych w Polsce praktycznie pojazdy zabytkowe nie uczestniczą, natomiast  za granicą są rajdy w których klasa historyczna jest bardzo bogato obsadzona w okazy naprawdę rzadko spotykane, taka mocna obsada była np. w rozgrywanych w poprzednich edycjach rajdu Niemiec lub Monte Carlo.

W Polsce na uwagę zasługuje rozgrywany corocznie już od wielu lat, rajd Żubrów. Można tam spotkać wiele ciekawych samochodów.

Na szczególną uwagę zasługują  wyścigi górskie, gdzie można spotkać bardzo dużo różnych sportowych zabytkowych pojazdów, niestety w tym przypadku również należy się wybrać za granicę, choćby do naszych zachodnich lub południowych sąsiadów.

Na mistrzostwach Europy w wyścigach górskich rozgrywanych w Czechach lub na Słowacji możemy zobaczyć naprawdę wiele zabytkowych "rarytasów" które albo uczestniczą w zawodach albo biorą udział w paradzie.