FCA Heritage wypożyczył jeden ze swoich najbardziej znanych modeli Muzeum Wiktorii i Alberta. W ten sposób Fiat 600 Multipla stał się jedną z gwiazd retrospektywy „Cars: Accelerating the Modern World”.

Wystawa „Cars: Accelerating the Modern World” została otwarta w londyńskim Muzeum Wiktorii i Alberta 23 listopada 2019 roku. Retrospektywa, która potrwa do 19 kwietnia 2020 roku, poświęcona jest samochodom, które zadziałały jak akceleratory zmian społecznych i gospodarczych w XX wieku, i przedstawia najbardziej wyjątkowe egzemplarze, w tym najwcześniejszy zachowany model auta oraz prototyp latającego samochodu.

Retrospektywa jest hołdem złożonym pojazdom, które zmieniły świat poprzez swój społeczny wpływ, design oraz zastosowane w nich innowacje.

Prezentowany na wystawie Fiat 600 Multipla, przodek wszystkich hatchbacków, jest prawdziwą ikoną włoskiego stylu. Samochód, który zadebiutował w 1956 roku na Motor Show w Brukseli, miał niezwykle oryginalną linię i był wyjątkowo pojemny. Od kiedy siedzenia ustawiono w trzech rzędach, autem mogło komfortowo podróżować sześć osób albo – składając cztery fotele – można było uzyskać dużą przestrzeń ładunkową. Ze względu na wyjątkową wszechstronność oraz niezrównany komfort, 600 Multipla była najchętniej wybieranym samochodem przez taksówkarzy i rodziny.

Model wystawiony w Londynie należy do FCA Heritage Collection i na co dzień można go oglądać w Centro Storico Fiat w Turynie.