Odbędzie się Retro Motor Show w Poznaniu, gdzie Citroën Oldtimer Club Polska oraz Citroën Klub Poznań przedstawią jubileuszową kolekcję wyjątkowych modeli historycznych marki.

Alfa Romeo 33 Stradale kończy właśnie 50 lat! Ten fantastyczny model został zaprezentowany 31 sierpnia 1967 r., w przeddzień Grand Prix włoskiej Formuły 1, na obwodzie Monza, idealnie wpisując się w przestrzeń między światem samochodów wyścigowych a użytkowych.

 

Doskonale przyjęte przez rynek osobowe modele 110 i 120 zachęciły okrzepłego już w drugiej połowie lat 20. XX wieku producenta z Mladá Boleslav do stworzenia pochodnej rodziny pojazdów użytkowych. Osobową rodzinę 110/120 wprowadzono do sprzedaży w sezonie 1925, czyli w ważnym roku fuzji Laurin&Klement z przemysłowym konglomeratem ŠKODA z Pilzna.

Podczas, gdy model-A rozpoczął w 1917 roku długą historię samochodów Mitsubishi, wprowadzony w 1960 r., skromny model 500 faktycznie dał początek wielkiemu, globalnemu przedsiębiorstwu motoryzacyjnemu, którym stało się dziś Mitsubishi Motors Corporation - i zapewnił Mitsubishi w 1962 roku pierwsze zwycięstwo w motorsporcie.