Opel/Vauxhall i Renault kontynuują współpracę na rynku lekkich pojazdów dostawczych


Opel/Vauxhall i Renault oświadczyły, że dzięki modelowi Movano i Renault Master, będą kontynuować rozpoczętą w roku 1996 pomyślną współpracę na rynku lekkich pojazdów dostawczych.

Opel/Vauxhall i Renault kontynuują współpracę na rynku lekkich pojazdów dostawczych dzięki modelowi Movano i Renault Master

Opel/Vauxhall i Renault oświadczyły, że dzięki modelowi Movano i Renault Master, będą kontynuować rozpoczętą w roku 1996 pomyślną współpracę na rynku lekkich pojazdów dostawczych.

Najnowszy wspólny projekt obu partnerów to druga generacja Opla/Vauxhalla Movano i Renault Master. Ta zupełnie nowa linia pojazdów komercyjnych została opracowana w ścisłej współpracy i ma ogromne szanse na odegranie wiodącej roli w tym konkurencyjnym segmencie. Gama modeli została poszerzona i obecnie obejmuje pojazdy z napędem na przednie i tylne koła, jak również istotne innowacje techniczne. Pojazd będzie wprowadzany na rynki europejskie od kwietnia 2010 roku. Nowe vany Movano i Master sprzedawane będą w sieciach sprzedaży lekkich samochodów dostawczych obu marek: Movano w sieciach sprzedaży marki Vauxhall w Wielkiej Brytanii, a w pozostałych krajach europejskich - przez Opla; Master sprzedawany będzie przez dealerów samochodów osobowych i ciężarowych Renault.

Od roku 1998 na całym świecie sprzedano ponad milion egzemplarzy Movano/Mastera obecnej generacji pod markami Opel/Vauxhall i Renault/Nissan, co uczyniło go jednym z najlepiej sprzedających się lekkich pojazdów dostawczych w Europie. W ramach współpracy pomiędzy Opel/Vauxhall-Renault, nowe vany Movano i Master nadal wytwarzane będą w zakładach Renault SOVAB (Societé des Véhicules Automobiles de Batilly) z siedzibą w Batilly (Francja), natomiast średniej wielkości Vivaro i Renault Trafic/Nissan Primastar są obecnie wytwarzane w zakładach Vauxhalla w Luton (Wielka Brytania) i Nissana w Barcelonie (Hiszpania).

Jean-Christophe Kugler, wiceprezes działu Renault LCV, komentuje: „Nowy Master/Movano to trzeci van wspólnie wprowadzany na rynek przez Renault, Opla i Vauxhalla. Jesteśmy przekonani, że zajmie on wiodącą pozycję na rynku."

Niedawno nominowany dyrektor ds. lekkich samochodów dostawczych Opla/Vauxhalla Chris Lacey, powiedział: „Pojazdy komercyjne marki Opel/Vauxhall mają ugruntowaną pozycję na rynku europejskim. Uwagę koncentrujemy obecnie na dalszym rozwoju naszej działalności związanej z pojazdami komercyjnymi tak, aby móc odegrać jeszcze większą rolę w przyszłym sukcesie naszej firmy."