Debiutant w US Rallycross Championship, Sverre Isachsen wygrał trzecią rundę serii na przebudowanym torze w Millville. Na 9 miejscu sklasyfikowano Andiego Mancina, który zajął czwartą lokatę w finale B - tuż przed Arkadiuszem Gruszką. Na 13 pozycji w klasie AWD znalazł się Greg Drozd, trzeci kierowca startujący z polską flagą.

Liam Doran wyprzedził Sverre Isachsena w czasówce. Mancin zamknął dziesiątkę, Gruszka byl 13, Drozd 14. W pierwszych kwalifikacjach, goście z Europy utworzyli czołową piątkę - w kolejności: Isachsen, Heikkinen, Holte, Pinomäki, Mancin. Drozd zmieścił się w top 10, tuż za Pastraną. W drugiej serii, Tanner Foust zostawił za sobą Heikkinena, Pastranę, Isachsena, Pinomäkiego, Millena i Mancina. Gruszka zajął 10 miejsce, Drozd 12. W trzecich kwalifikacjach (1. Isachsen, 2. Foust, 3. Pastrana), Andi Mancin znalazl się na 8 pozycji, Gruszka na dziewiątej. Drozd nie ukończył wyścigu - podobnie jak Doran, Heikkinen i Pinomäki.

Sverre Isachsen sięgnął po pole position w finale A. Za sobą miał Fousta, Heikkinena, Pastranę i Holte. Jussi Pinomäki wygrał finał B wyprzedzając Millena, Dorana, Mancina, Gurszkę i Comrie-Picarda.

Finał A dwukrotnie przerywano czerwoną flagą - z powodu falstartu, a następnie konieczności posprzątania toru. Isachsen każdorazowo zostawiał za sobą na starcie Tannera Fousta, jadącego porozbijaną Fiestą. "The Viking Warrior" finiszował 5 sekund przed 19-letnim Toomasem Heikkinenem, który obronił się przed atakami Fousta i Pastrany. Travisowi zabrakło do podium 0,18 sekundy. Jussi Pinomäki ukończył wyścig 2,92 s za Subaru Pastrany. Frode Holte nie dotarł do mety.

- Nic nie zatrzyma mnie w tym sezonie - powiedział Sverre Isachsen. - Musiałem zrewanżować się za X Games, w których wycofałem się z powodu problemów technicznych. Dzisiaj wygrałem w dobrym stylu.

W klasie 2WD, pierwsze zwycięstwo odniósł John Tancredi (Mazda MX-5). Na podium stanęli również Matthew Johnson (Ford Fairmont) i Josh Wimpey (VW Golf GTi).

AWD
1. Sverre Isachsen (N) Ford Focus ST
2. Toomas Heikkinen (FIN) SAAB 9-3 ASS
3. Tanner Foust (USA) Ford Fiesta Mk7
4. Travis Pastrana (USA) Subaru Impreza WRX STI
5. Jussi Pinomäki (FIN) Ford Fiesta ST
6. Frode Holte (N) Volvo C30
7. Rhys Millen (NZ) Hyundai Accent WRC
8. Liam Doran (GB) Citroen C4
9. Andy Mancin (PL) Mitsubishi Lancer Evo IX
10. Arkadiusz Gruszka (PL) Mitsubishi Lancer Evo IX

Fot. isachsenmotorsport.no

Źródło:autoklub.pl