Po prawie 8 miesiącach przerwy Andi Mancin ponownie wystartuje w USA. Okazją do powrotu będzie trzecia i ostatnia runda US Rallycross Championship, która odbędzie się w dniach 6-7 listopada w Millville.

- Niestety nie udało mi się walczyć w tym roku w pełnym cyklu Rally America, ale nadarzyła się okazja, aby wystartować w rallycrosie - mówi Andi Mancin. - Bardzo się cieszę, że będę miał szansę pojechać na torze New Jersey Motorsports Park i powalczyć znów z zawodnikami z USA. Wiele ciekawych opinii słyszałem od nich na temat tych zawodów. Pojadę moim Mitsubishi Lancerem, którym razem z Maćkiem Wisławskim startowaliśmy w sezonie 2009. Mechanicy już od jakiegoś czasu pracują nad samochodem, który będzie miał przede wszystkim mocniejszy silnik. Mimo to pewnie nie będzie to samochód porównywalny z konkurentami z czołówki, ale jadę do New Jersey przede wszystkim zbierać doświadczenie i dobrze się bawić.

Bardzo dziękuje za zaangażowanie Pirelli US, które wspiera mój start. Będzie to też etap przygotowań do następnego sezonu, w którym bardzo chciałbym wrócić do walki w Rally America. W tej chwili robie wszystko, żeby dysponować odpowiednim budżetem. Co do samochodu, jakim będę chciał walczyć w przyszłym roku, to jeszcze za wcześnie, żeby zdradzać szczegóły, ale cały zespół robi wszystko, żeby udało nam się Was mile zaskoczyć.

Podczas wyścigu pojadę w barwach „Project176” - naszego nowego przedsięwzięcia, które realizuję razem z grupą przyjaciół. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam to co przygotowujemy już od dłuższego czasu. Project176 to prawdziwa mieszanka wybuchowa i wrażenia, jakich jeszcze nie widzieliście. Skoki samochodem, wyścigi na skuterach, motocyklowy freestyle, karty i wiele innych, a wszystko to w doskonałej jakości i pełne niesamowitych ujęć. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Project176 będzie się składał z sześciu odcinków, które pojawią się w 2011 roku. Pierwszy będziecie mogli zobaczyć już w styczniu. Przygotujcie się na naprawdę szalony materiał.

 
Źródło:autoklub.pl