Tanner Foust nie przegrał jeszcze rallycrossu na terenie USA. 37-latek jadący Fiestą przygotowaną przez Olsbergs/MSE, powtórzył sierpniowy sukces z Millville w drugiej rundzie US Rallycross Championship. W finale A klasy AWD, Foust pokonał o 6,375 sekundy Dave'a Mirrę, który uzyskał najlepszy wynik w samochodowej karierze. Kolejne miejsca zajęli goście zza Oceanu - Liam Doran w C4-ce Kenneth Hansen Motorsport i trzykrotny mistrz Europy, Jussi Pinomäki w czteroletniej Fieście Olsbergs/MSE.

Travis Pastrana opuścił treningi i przyleciał z Chicago prywatnym odrzutowcem dopiero na sobotnie kwalifikacje. W pierwszym dniu zawodów, Travis... strzelał do jeleni uczestnicząc w mistrzostwach świata w grze video Big Buck Hunter. Czwarty i drugi w kwalifikacjach, Pastrana nie ukończył finału A z powodu awarii silnika Imprezy. Błoto zabrudziło chłodnicę i przegrzał się bokser.

Finał A rozgrywany w deszczu, przerwano czerwoną flagą na drugim okrążeniu. Liam Doran wpadł w opony na skutek kapcia. Po restarcie, Foust kontrolował sytuację. Doran startujący z Penalty Box, po pierwszym okrązeniu jechał w trójce. Rhys Millen debiutujący w rallycrossie, spadł z trzeciego na piąte miejsce. Accent WRC Millena pochodził z 2002 roku. Armin Schwarz zaliczył tym samochodem dwie asfaltowe rundy mistrzostw świata.

- To był chaos, ale o to chodzi w tym sporcie! - stwierdził na mecie Tanner Foust. W klasie 2WD triumfował Matthew Johnson, wracający do sportu po rocznej przerwie. Ford Fairmont Johnsona, rocznik 1978, reklamował Nitro Circus, telewizyjny show Pastrany. Kolejne lokaty zajęli Dillon Van Way i zwycięzca pierwszych zawodów w Millville, Josh Wimpey.

KLASA AWD
1. Tanner Foust (USA) Ford Fiesta Mk7
2. Dave Mirra (USA) Subaru Impreza WRX STI
3. Liam Doran (GB) Citroen C4
4. Jussi Pinomäki (FIN) Ford Fiesta ST
5. Rhys Millen (NZ) Hyundai Accent WRC
6. Christopher Duplessis (USA) Subaru Impreza WRX STI

Fot. WorldRallySport.com / Mike Proulx

 
Źródło:autoklub.pl