Sebastian Eriksson | Fot. Twitter

Sebastian Eriksson, który zastąpił Olivera Erikssona w Fieście Olsbergs MSE, wygrał pierwszą rundę RallyX on Ice na Piteå Motorstadion. Starszy brat Olivera, Kevin Eriksson stanął na drugim stopniu podium w SuperCar Lites. Trzecia lokata przypadła Alexandrowi Westlundowi.

Po sukcesie w trzech wyścigach kwalifikacyjnych, Sebastian Eriksson wyprzedzał Westlunda, Thomasa Bryntessona i Patrika Sandella. W pierwszym półfinale od startu do mety prowadził Kenijczyk Tejas Hirani. Westlund i Sebastian Eriksson również awansowali do finału. Czołową trójkę drugiego półfinału utworzyli Kevin Eriksson, Bryntesson i Jonas Ökvis, miejscowy kierowca z Piteå MS. Patrik Sandell, początkowo trzeci, uderzył w śnieżną bandę.

W finale na pięć okrążeń, Tejas Hirani ruszał z pole position po wewnętrznej. Sebastian Eriksson wygrał start z zewnętrznego pola - i uciekł rywalom. Hirani, wicelider przed Westlundem, odpadł na pierwszym kółku.

W klasie Super Nationell 2400 górą był Mattias Ohlsson (BMW E30 Coupé). Podczas SM Veckan rozegrano też zimowe mistrzostwa Szwecji w rallysprincie. Kjell Sandberg (Fiesta WRC) sięgnął po prymat w 4WD. W 2WD, podobnie jak w 2014 roku, mistrzostwo przypadło Pelle Wilénowi (Corolla).