Sebastian Eriksson | Fot. Twitter

Sebastian Eriksson, który zastąpił Olivera Erikssona w Fieście Olsbergs MSE, wygrał pierwszą rundę RallyX on Ice na Piteå Motorstadion. Starszy brat Olivera, Kevin Eriksson stanął na drugim stopniu podium w SuperCar Lites. Trzecia lokata przypadła Alexandrowi Westlundowi.Po sukcesie w trzech wyścigach kwalifikacyjnych, Sebastian Eriksson wyprzedzał Westlunda, Thomasa Bryntessona i Patrika Sandella. W pierwszym półfinale od startu do mety prowadził Kenijczyk Tejas Hirani. Westlund i Sebastian Eriksson również awansowali do finału. Czołową trójkę drugiego półfinału utworzyli Kevin Eriksson, Bryntesson i Jonas Ökvis, miejscowy kierowca z Piteå MS. Patrik Sandell, początkowo trzeci, uderzył w śnieżną bandę.

W finale na pięć okrążeń, Tejas Hirani ruszał z pole position po wewnętrznej. Sebastian Eriksson wygrał start z zewnętrznego pola - i uciekł rywalom. Hirani, wicelider przed Westlundem, odpadł na pierwszym kółku.

W klasie Super Nationell 2400 górą był Mattias Ohlsson (BMW E30 Coupé). Podczas SM Veckan rozegrano też zimowe mistrzostwa Szwecji w rallysprincie. Kjell Sandberg (Fiesta WRC) sięgnął po prymat w 4WD. W 2WD, podobnie jak w 2014 roku, mistrzostwo przypadło Pelle Wilénowi (Corolla).

Finał SuperCar Lites | Fot. Twitter

SUPERCAR LITES
1. Sebastian Eriksson (S)
2. Kevin Eriksson (S)
3. Alexander Westlund (S)
4. Jonas Ökvis (S)
5. Thomas Bryntesson (N)
6. Tejas Hirani (EAK)
7. Thomas Holmen (N)
8. Simon Olofsson (S)
9. Niclas Grönholm (FIN)
10. William Nilsson (S)
11. Patrik Sandell (S)
12. Sondre Evjen (N)
13. Jonathan Walfridsson (S)
14. Joachim Hvaal (N)

Podium w Piteå | Fot. rallyx.se

Fot. twitter.com/rallyx_nordic / rallyx.se

autoklub.pl