Citroen Total Abu Dhabi WRT poinformował dziś, że podczas Rajdu Sardynii wystawi Citroena C3 WRC dla Andreasa Mikkelsena. Norweg po niespodziewanej decyzji Volkswagena o wycofaniu się z rajdowych mistrzostw świata, jako jedyny były kierowca niemieckiej marki nie znalazł miejsca w fabrycznej ekipie na sezon 2017.

Norweg zastąpi w samochodzie z numerem 9 Stephana Lefebvre'a, który powróci do rajdówki podczas Rajdu Polski. Francuz weźmie udział w zapoznaniu z trasą Rajdu Sardynii. Trzeci kierowca sezonu 2016 przed startem będzie miał zapewniony dzień testów.

- Po pierwszych sześciu rundach sezonu wydaje się, że wyniki Citroen Total Abu Dhabi WRT są poniżej założonych celów. W tym samym czasie Andreas aktywnie szukał możliwości jazdy w najwyższej klasie mistrzostw świata. Doszliśmy do porozumienia, by na Rajd Sardynii zasiadł za kierownicą jednego z naszych Citroenów C3 WRC. Wszyscy jesteśmy zachwyceni tą okazją - mówił Yves Matton.

- Andreas ma spore doświadczenie z tym rajdem, co jest ważne, ponieważ my w zeszłym roku nie startowaliśmy na Sardynii. Biorąc pod uwagę jego ograniczone przygotowania nie będzie miał żadnego konkretnego celu. Będzie szukał komfortowego tempa. Chcielibyśmy podziękować FIA i Skodzie Motorsport za możliwość wprowadzenia zmiany oraz Stephanowi Lefebvre'owi, który oddaje swoje miejsce na ten rajd. To nie jest kara i to nie kwestionuje naszych inwestycji w młode talenty. Decyzja ma na celu maksymalizację szans Citroena. Stephane zaakceptował, że to konieczne dla zespołu. On nadal będzie na Sardynii i weźmie udział w zapoznaniu, a następnie wystartuje w Polsce - dodał.

źródło:autoklub.pl