Dzięki bezbłędnej i doskonałej jeździe załoga ŠKODY Pontus Tidemand/Jonas Andersson już na Rajdzie Niemiec zagwarantowała sobie tytuł mistrzowski w WRC 2, na trzy rundy przed końcem sezonu. Najlepszy wynik dla ŠKODY uzyskała w rajdzie czeska para Jan Kopecký i Pavel Dresler, którzy stracili szansę na wygraną po przebiciu opony drugiego dnia zmagań. Uzyskany wynik zagwarantował także tytuł mistrzowski dla ŠKODA Motorsport w klasyfikacji zespołów.

Laurent PELLIER zdobył tytuł mistrza organizowanej przez Peugeot serii 208 Rally Cup. Francuski kierowca odniósł ten sukces na jedną rundę przed zakończeniem tegorocznej rywalizacji, po niezwykle zaciętym pojedynku stoczonym na trasach Rallye Terres des Cardabelles we Francji. W nagrodą Pellier dołączy do programu Peugeot Rally Academy.

W Rally di Roma Capitale, który był przedostatnią imprezą sezonu FIA ERC Junior U27, Opel dosłownie otarł się o pierwsze miejsce. Po dwunastu ekstremalnie trudnych odcinkach specjalnych wokół włoskiej stolicy, fińskiemu kierowcy Opla, Jariemu Huttunenowi (23 l., Kiuruvesi), brakowało tylko 4,9 sekundy do Czecha Filipa Maresa.

Nowy i30 N – pierwszy model Hyundaia o sportowym charakterze i wysokich osiągach, zostanie zaprezentowany fanom szybkiej jazdy podczas zbliżających się rajdów WRC. Będzie to swoiste nawiązanie do korzeni i pochodzenia samochodu, który w znacznej mierze czerpie z doświadczenia marki Hyundai w Motorsporcie.