Nowy i30 N – pierwszy model Hyundaia o sportowym charakterze i wysokich osiągach, zostanie zaprezentowany fanom szybkiej jazdy podczas zbliżających się rajdów WRC. Będzie to swoiste nawiązanie do korzeni i pochodzenia samochodu, który w znacznej mierze czerpie z doświadczenia marki Hyundai w Motorsporcie.

Citroen Total Abu Dhabi WRT poinformował dziś, że podczas Rajdu Sardynii wystawi Citroena C3 WRC dla Andreasa Mikkelsena. Norweg po niespodziewanej decyzji Volkswagena o wycofaniu się z rajdowych mistrzostw świata, jako jedyny były kierowca niemieckiej marki nie znalazł miejsca w fabrycznej ekipie na sezon 2017.

Sześć rund liczy zaprezentowany dzisiaj kalendarz SzuterCup, który ponownie będzie rozgrywany w znaczącej części na północy kraju. Sezon rozpocznie w dniach 7-8 maja Rajd Podlaski.

W dniach 23–24 kwietnia, już po raz piąty trasy w okolicach Mikołowa i Żor staną się areną motorsportowych zmagań. Tym razem obok rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska do rywalizacji staną również klasyki, startujące w ramach Historycznego Rajdowego Pucharu Polski. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Maciej Wisławski.