Wyścig quadów w Pont de Vaux powodem dumy dla Suzuki!

Najbardziej prestiżowy i emocjonujący wyścig quadów w Europie Maxxis Pont De Vaux Mundial du QUAD odbył się we francuskiej miejscowości Pont de Vaux 21-23 sierpnia.

 Wyścig quadów w Pont de Vaux powodem dumy dla Suzuki!
 

Najbardziej prestiżowy i emocjonujący wyścig quadów w Europie Maxxis Pont De Vaux Mundial du QUAD odbył się we francuskiej miejscowości Pont de Vaux 21-23 sierpnia. To już 23 edycja zawodów, nieoficjalnie nazywanych Mistrzostwami Świata.

110 ekip w samym centrum francuskiego miasta rozpoczęło zawody od wielkiej parady i prezentacji zawodników. Wśród nich nie zabrakło ekipy ATV SPORT Racing Team, w składzie Roman Miłkowski i Marek Pająk, startujących na Suzuki LTR450. Po dwunastu godzinach zaciętej rywalizacji ukończyli oni wyścig na 53 pozycji. To doskonały wynik dla debiutującego Romana Miłkowskiego, a dodatkowym powodem do dumy był Suzuki LTR450, na którym załoga dojechała do mety bez żadnych problemów technicznych! Niezawodność tej maszyny potwierdziła również francuska ekipa w składzie Gilloir Yoann, Bonnard Mathieu i Abfalter Jean, która w wyścigu zajęła na nim pierwsze miejsce.

Roman Miłkowski:
„Wyścig ukończyliśmy na 53 pozycji i jest to dla nas wielki sukces! Naszym celem było przede wszystkim ukończenie wyścigu na linii mety i udało nam się. Sprzęt nas nie zawiódł mimo, że było to 12 godzin jazdy w „pełnym ogniu” po trasie, gdzie na prostych dochodzi się nawet do 140km/h”.