Podczas pierwszego Tygodnia Mody w Mediolanie w 2016 r. Yamaha była oficjalnym partnerem niesamowitego pokazu znanego belgijskiego projektanta Dirka Bikkemberga.

Ostatniego dnia sławnego Milan Fashion Week, ukazującego corocznie trendy w modzie męskiej na kolejny sezon jesienno-zimowy, Yamaha była częścią najważniejszego wydarzenia tygodnia, pokazu mody zaprojektowanej przez Dirka Bikkemberga. Słynny belgijski stylista, który w swych ubraniach zawsze łączy praktyczność sportowej odzieży z klasycznymi liniami, przedstawił międzynarodowym mediom modowym swą nową kolekcję Sport Couture. Po raz pierwszy – natchniony stylem Dark Side of Japan – oszałamiający modele zaprezentowali Sport Couture Collection Bikkemberga między motocyklami serii MT Yamahy.

Nowa kolekcja Bikkemberga została zadedykowana mężczyźnie, który po intensywnym treningu sportowym zarzuca na siebie ulubioną kurtkę motocyklową, wskakuje na motocyk i pędzi po ulicach miasta, zerkając w przelocie na fragmenty codzienności. Jego wyraziste ubranie łączy w zręczny sposób stylistyczną kreatywność z detalami zapożyczonymi ze świata sportu, jak to jest w przypadku MT, perfekcyjnej kombinacji stylu i najnowocześniejszej technologii.

Najnowsze trendy w świecie mody zderzyły się tu z kompletnie niezwykłymi trendami motocyklowym, trendami stojącymi za wyrazistymi cechami rewolucyjnej gamy MT, która w ciągu ostatnich kilku lat zmieniła zupełnie oblicze świata motocyklowego. W roku 2016 będziemy świadkami pojawienia się dwóch nowych klejnotów zainspirowanych przez japońskie motocyklowe subkultury, które dopełnią paletę MT: MT-10, zdecydowanie najpotężniejszy MT jaki kiedykolwiek powstał, wyposażony w silnik o pojemności 998 cm3 i wysokim momencie obrotowym, pracujący w technologii Cross-Plane, a także zwinny, kompaktowy, dwucylindrowy MT-03, motocykl typu naked, doskonała oferta dla nowych motocyklistów oraz tych, którzy do motocykla wracają.

yamaha-motor.eu