„Nasze pomysły bazują na emocjach, jakich klienci oczekują od naszych samochodów. Pragniemy nie tylko zaspokajać ich oczekiwania, ale iść zawsze o krok dalej”.

– Shiro Nakamura, Senior Vice President oraz Chief Creative Officer, Nissan Motor Co, Ltd.

 SAMOCHÓD KONCEPCYJNY NISSAN 2020 VISION GRAN TURISMO
 

Ze świata wirtualnego do prawdziwego – i z powrotem. W odpowiedzi na apel twórców popularnej gry na PlayStation 3 – Gran Turismo 6 – młodzi projektanci Nissana stworzyli wymarzony samochód z okazji 15-lecia istnienia gry. Wirtualny samochód zadebiutował w „realu” podczas Goodwood Festival of Speed w 2014 roku. Ale kim byli szczęśliwcy, którzy jako pierwsi mogli „przejechać się” tą niesamowitą maszyną? Oczywiście gracze GT6. Czy wersja produkcyjna wjedzie na wzgórze Goodwood w 2020 roku? To się dopiero okaże...

 

 

 

NISSAN NAVARA ENGUARD – KONCEPCJA AUTA RATOWNICZEGO

Innowacyjność nigdy się nie kończy – to nieustanne przesuwanie granic tego, co możliwe. Nissan Navara EnGuard, rewolucyjny pick-up sub ratownictwa, jest przykładem realizacji tego celu. Nissan EnGuard posiada zestaw przenośnych akumulatorów umożliwiającą zapewnienie elektryczności nawet w najbardziej odległych miejscach. Samochód wyposażono też w drona DJI Phantom 4, który łączy się bezpośrednio z ekranem HD na desce rozdzielczej i przesyła obraz z wysokości do 6000 m. Pozwala to ratownikom uporać się z tym, czego w innych warunkach nie byliby nawet w stanie dostrzec. To kolejny krok Nissana na drodze do realizacji obietnicy „zero ofiar – zero emisji”. Nissana Navara EnGuard zaprojektowano jako ratowniczą platformę pomagającą ratować życie w najbardziej nieprzyjaznych i ekstremalnych warunkach na świecie.