Mazda RX-VISION, emocjonujący model napędzany silnikiem rotorowym, otrzymała nagrodę 31. Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacyjnego dla „Najpiękniejszego Samochodu Koncepcyjnego Roku”.

We wtorek wieczorem nagrodę odebrali: Ikuo Maeda - główny projektant Mazdy, Kevin Rice - dyrektor ds. designu w Europie, Julien Montousse - dyrektor ds. designu w Ameryce Północnej oraz Norihito Iwao - projektant Mazdy.

To kolejne wyróżnienie dla globalnego działu projektowego Mazdy, który we wrześniu odebrał trzy nagrody w konkursie Automotive Brand Contest 2015, w tym prestiżową nagrodę „Zespół Roku”. Mazda RX-VISION została nominowana do nagrody razem z Bentleyem Exp10 Speed 6, Peugeotem Fractal oraz Porsche Mission E, finalnie stając na podium wraz z tym ostatnim. Zaprezentowana premierowo na salonie Tokyo Motor Show 2015 w listopadzie, RX-VISION jest przykładem ducha rywalizacji Mazdy. Ten najnowszy model koncepcyjny jest ekspresyjnym wyrazem  koncepcji stylistycznej „KODO – Dusza Ruchu”. Gładko przechodzące linie podkreślają sportowy charakter, przy jednoczesnym składaniu hołdu bogatemu dziedzictwu Mazdy w produkcji samochodów z silnikiem z przodu i napędem na tylną oś. W istocie: kompaktowy układ napędowy z silnikiem Wankla pozwala na znaczne obniżenie pokrywy silnika. Fani marki z pewnością chcieliby, aby to dzieło trafiło do produkcji.

RX-VISION będzie prezentowana na wystawie samochodów koncepcyjnych Festival Automobile International w Paryżu w kompleksie Hôtel National des Invalides do 31 stycznia. Nagroda za koncepcję trafia do samochodu, który najlepiej uosabia kreatywność i nowe trendy. Jest to jedna z czterech głównych nagród w tej corocznej imprezie, a zwycięzcy wybierani są przez jury złożone z ekspertów i entuzjastów ze świata sportów motorowych, architektury, mody i designu.