Choć po starcie z pole position Marc Marquez walczył o zwycięstwo w Grand Prix Wielkiej Brytanii klasy MotoGP na torze Silverstone, to jednak obrońca tytułu nie dojechał do mety niedzielnego wyścigu.

Motocykliści ekipy Repsol Honda po raz szósty w tym roku stanęli razem na podium MotoGP. W niedzielnym wyścigu o Grand Prix Austrii Marc Marquez zajął drugie miejsce po zaciętej walce o zwycięstwo do ostatnich metrów. Dani Pedrosa finiszował z kolei na torze Red Bull Ring na trzeciej pozycji.

Zaangażowanie koncernu Honda w sprawy związane z bezpieczeństwem to jeden z filarów, na których opiera się filozofia firmy od początku jej istnienia. Już w 1970 roku Honda utworzyła w Japonii dział promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym (ang. Traffic Safety Promotion Division), który miał za zadanie zwiększenie poziomu świadomości na temat istoty bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz odpowiedzialności społecznej związanej z użytkowaniem jednośladów i samochodów.

Jorge Lorenzo ponownie przyznał, że po dziewięciu latach spędzonych z Yamahą, potrzebuje trochę czasu, aby przyzwyczaić się do jazdy na Ducati, po przejściu do włoskiej ekipy od tegorocznego sezonu MotoGP.