Zapraszamy dzieci i nastolatków, którzy nie ukończyli 16 lat do udziału w konkursie organizowanym przez Toyota Motor Corporation ,,The 12th Toyota Dream Car Art Contest", którego pierwszym etapem jest konkurs krajowy ,,Samochód marzeń 2018".

Toyota Mobility Foundation, we współpracy z Nesta's Challenge Prize Centre, otwiera globalny konkurs Mobility Unlimited Challenge dla wynalazców z całego świata. Celem konkursu jest stworzenie przełomowej technologii radykalnie zwiększającej mobilność i niezależność osób z paraliżem. Pula nagród wynosi 4 mln dolarów.

W tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu Toyota Dream Car Art Contest pierwsze miejsca w 3 kategoriach wiekowych zdobyły dzieci ze Sri Lanki, Kanady i Brazylii. Prace 830 000 młodych artystów z 79 krajów to zbiór fantastycznych pomysłów, jak technologia może pomóc w dbaniu o środowisko i społeczności, rozwijaniu poczucia wspólnoty i dążeniu do lepszej przyszłości. Polską finalistką została 8-letnia Maja Górecka.

Suzuki najbardziej lubianą marką samochodów kompaktowych. Drugi rok z rzędu Suzuki zostało uznane najbardziej lubianą marką spośród producentów samochodów klasy kompaktowej przez firmę badawczą IHS Automotive.