W dniu 5 lutego 2020 odbyła się doroczna gala finałowa największego w Polsce plebiscytu motoryzacyjnego Auto Lider.

W trakcie jej trwania ogłoszone zostały wyniki głosowania zorganizowanego przez czasopisma „Motor” oraz „Auto Moto”. Była to już 18. edycja plebiscytu, podczas której czytelnicy i fani motoryzacji oddali ponad 110 tysięcy głosów na wybrane modele samochodów. Przyznano nagrody w aż 14 kategoriach. Wśród zwycięzców nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli włoskiej marki Alfa Romeo.

Zwycięzcą w kategorii „Crossover/SUV klasy średniej” został samochód Alfa Romeo Stelvio. Naszpikowany technologią SUV stanął na najwyższy stopniu podium wyprzedzając m.in. Volvo XC60 oraz Toyotę RAV4.

Odkąd pierwszy SUV włoskiej marki z 110-letnią tradycją pojawił się na rynku zdążył zdobyć wiele prestiżowych nagród. Cieszymy się, że zarówno eksperci, jak i czytelnicy oraz kierowcy, doceniają maksymalną przyjemność, komfort i bezpieczeństwo, które zapewnia Stelvio.

W kategorii „Auto klasy średniej” wysokie, trzecie miejsce na podium zajęła sportowa Alfa Romeo Giulia.

Przyznane nagrody oraz charakter samochodów potwierdzają wyjątkowość marki Alfa Romeo. Miłośnicy włoskiej motoryzacji już dziś mogą zasiąść za kierownicą Stelvio oraz Giulii i przekonać się o ich niesamowitych możliwościach