Jedna z największych flot samochodów hybrydowych w Polsce jest już do dyspozycji kierowców w Warszawie. Firma Panek S.A. uruchomiła aplikację, za pomocą której można wynajmować na minuty 300 egzemplarzy Toyoty Yaris Hybrid. Samochody emitujące w jeździe miejskiej tylko 75 g/km CO2 przyczynią się do poprawy jakości powietrza w Warszawie oraz rozszerzą wachlarz możliwości poruszania się po stolicy.

Inauguracja programu Panek CarSharing. 7 lipca na konferencji prasowej firma Panek S.A. ogłosiła inaugurację programu Panek CarSharing. Od teraz kierowcy mieszkający w Warszawie lub odwiedzający stolicę mogą korzystać z systemu bezobsługowego wynajmu samochodów na minuty i godziny. Usługa swoją formułą przypomina wypożyczalnię rowerów miejskich, jednak samochody udostępniane przez Panek CarSharing można zwrócić w dowolnym miejscu w Warszawie.

300 hybrydowych modeli czeka na kierowców

Panek CarSharing udostępnia 300 egzemplarzy modelu Toyota Yaris Hybrid. Niskoemisyjne samochody miejskie Toyoty można wynajmować przy pomocy aplikacji na smartfona.

 

„Użytkownicy aplikacji Panek CarSharing mają do dyspozycji komfortowe, bardzo dobrze wyposażone auta idealne do miasta. Toyota Yaris Hybrid to jednocześnie najmocniejsza i najbardziej oszczędna wersja tego modelu – w mieście samochód zużywa średnio 3,1 l/100 km benzyny i przez ponad połowę czasu jazdy korzysta wyłącznie z silnika elektrycznego, który nie emituje żadnych spalin.”

Skomentował Robert Mularczyk, PR Manager Toyota Motor Poland

 

Największa flota hybrydowa w Polsce

Usługa Panek CarSharing ma na celu usprawnienie i zróżnicowanie transportu miejskiego przy równoczesnym ograniczeniu emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Z tego powodu firma Panek S.A. wybrała hybrydy Toyoty – Yaris Hybrid emituje w jeździe miejskiej zaledwie 75 g/km CO2. Panek CarSharing dysponuje jedną z największych flot samochodów hybrydowych w Polsce.

 

Alternatywa dla transportu miejskiego

„W systemie Panek CarSharing płacisz za samochód tylko, gdy jeździsz. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla kierowców, którzy nie posiadają własnego auta, korzystają z samochodu nieregularnie oraz dla osób odwiedzających nasze miasto. Hybrydowe Yarisy ze znakiem ptaka są dostępne dla wszystkich pełnoletnich posiadaczy prawa jazdy”

Powiedziała Katarzyna Panek, rzecznik spółki Panek S.A.

 

Program pilotażowy testowany od kwietnia

 

W lipcu system udostępniono wszystkim kierowcom
Na początku lipca system został udostępniony wszystkim kierowcom, którzy mogą już dziś wyszukiwać i rezerwować samochody za pośrednictwem aplikacji Panek CarSharing. Aplikacja służy także do otwierania i zamykania samochodów. Auto można zwrócić w każdym miejscu na terenie miasta, gdzie parkowanie jest dozwolone.

 

 

Próba pobicia rekordu w równoczesnym przejeździe największej liczby hybryd

W najbliższą niedzielę, 9 lipca, firma Panek S.A. we współpracy z Toyota Motor Poland zorganizuje próbę pobicia Światowego Rekordu Guinnessa w równoczesnym przejeździe największej liczby hybrydowych samochodów. W paradzie weźmie udział flota hybrydowych Yarisów Panek CarSharing, auta Dilerów Toyoty oraz firmowe i prywatne samochody hybrydowe. Wydarzenie odbędzie się na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu około godz. 11:00, a wyjazd na uroczysty przejazd ulicami Warszawy rozpocznie się około godz. 12:00. Do ustanowienia nowego rekordu Guinnessa potrzebne są co najmniej 333 samochody.

 

W kwietniu został uruchomiony program pilotażowy systemu, w którym uczestniczyło kilka tysięcy testerów. Kierowcy, którzy zgłosili się do programu, korzystali za darmo z samochodów dostępnych w Panek CarSharing i przekazywali operatorowi swoje uwagi.