Pirelli, które jest odpowiedzialne za dostawę opon do F1, poinformowało, że w przyszłym roku stworzy bardziej miękkie opony. Włoska marka już w tym roku chciała wprowadzić bardziej miękkie mieszanki, ale naciski ze strony FIA i samych zespołów zmusiło Pirelli do stworzenia trwalszego ogumienia. Problemy pojawiły się jednak podczas GP Hiszpanii, gdzie na cenzurowanym znalazły się twarde opony.

- To były bardzo ciekawe rozmowy z kierowcami. Zrozumieliśmy, co myślą o nowym produkcie i o kierunku rozwoju. To bardzo pozytywne spotkanie. Wymieniliśmy także wiele pomysłów niedotyczących opon. Kierowcy byli zaangażowani w dyskusję. Czasami siedzą cicho, ale teraz wszyscy najlepsi dawali ciekawe pomysły - mówił Mario Isola z Pirelli dla motorsport.com

- Ogólnie rzecz biorąc, każdy ma wrażenie, że jesteśmy o krok za daleko z twardością opon. Nie zapominajmy jednak o tempie rozwoju samochodów. Musimy poczekać z podjęciem decyzji na przyszłość. Konstrukcja zostanie zamrożona do 1 września, a mieszanki do 1 grudnia, więc teraz testujemy ich budowę i twardość. Bardziej myślimy o budowie, ponieważ te prace musimy szybciej zakończyć. Ostateczne decyzje zapadną po tym, jak uzyskamy informacje z torów takich jak Spa, Suzuka czy Sepang - dodał.

- W przyszłym roku będziemy potrzebować średniej mieszanki, która będzie szybsza i bardziej miękka oraz twarde, które nie mogą być tak trwałe - zakończył.

źródło:autoklub.pl