Alfa Romeo i zespół Sauber F1 Team podpisali wieloletnią umowę partnerską dotyczącą współpracy strategicznej, handlowej i technologicznej. Oznacza to, że od sezonu 2018 Alfa Romeo wraca do udziału w Formule 1! Oficjalna nazwa zespołu brzmieć będzie: Alfa Romeo Sauber F1 Team.

Kimi Raikkonen powiedział przed rozpoczęciem wyścigowego weekendu w Kanadzie, że Sebastian Vettel nie jest kierowcą numer jeden w Ferrari. Niemiec wyprzedził Fina podczas pit stopów w Monako, co wzbudziło rozmowy dotyczące priorytetów we włoskiej stajni.

Red Bull Racing zaprzeczył plotkom jakoby miał zmienić swój skład na przyszłoroczne mistrzostwa F1. Daniel Ricciardo i Max Verstappen są związani kontraktami z Red Bullem, ale ostatnio pojawiły się spekulacje, jakoby mogło dojść do roszad w składzie.

Pirelli, które jest odpowiedzialne za dostawę opon do F1, poinformowało, że w przyszłym roku stworzy bardziej miękkie opony. Włoska marka już w tym roku chciała wprowadzić bardziej miękkie mieszanki, ale naciski ze strony FIA i samych zespołów zmusiło Pirelli do stworzenia trwalszego ogumienia. Problemy pojawiły się jednak podczas GP Hiszpanii, gdzie na cenzurowanym znalazły się twarde opony.