Kimi Raikkonen powiedział przed rozpoczęciem wyścigowego weekendu w Kanadzie, że Sebastian Vettel nie jest kierowcą numer jeden w Ferrari. Niemiec wyprzedził Fina podczas pit stopów w Monako, co wzbudziło rozmowy dotyczące priorytetów we włoskiej stajni.

Red Bull Racing zaprzeczył plotkom jakoby miał zmienić swój skład na przyszłoroczne mistrzostwa F1. Daniel Ricciardo i Max Verstappen są związani kontraktami z Red Bullem, ale ostatnio pojawiły się spekulacje, jakoby mogło dojść do roszad w składzie.

Pirelli, które jest odpowiedzialne za dostawę opon do F1, poinformowało, że w przyszłym roku stworzy bardziej miękkie opony. Włoska marka już w tym roku chciała wprowadzić bardziej miękkie mieszanki, ale naciski ze strony FIA i samych zespołów zmusiło Pirelli do stworzenia trwalszego ogumienia. Problemy pojawiły się jednak podczas GP Hiszpanii, gdzie na cenzurowanym znalazły się twarde opony.

Na Circuit Paul Ricard zakończyły się testy deszczowych opon Pirelli. Sebastian Vettel, Daniił Kwiat i Stoffel Vandoorne przejechali w sumie 374 okrążenia, a w ciągu dwóch dni pokonano 659 kółek, czyli 2326 km.