Yaris GRMN do zamówienia przez internet - 27 lipca o godz. 18.00 Toyota rozpocznie przyjmowanie zamówień na Yarisa GRMN – limitowaną, sportową edycję miejskiego modelu Toyota Yaris. Pierwszym modelem w historii oficjalnej sprzedaży samochodów Toyoty w Polsce, który można było zamówić przez internet za pośrednictwem dedykowanej strony, był crossover Toyota C-HR. Opcja ta spotkała się z dużym zainteresowaniem klientów, dlatego teraz Toyota powraca do tego nowoczesnego rozwiązania.

 

Yaris GRMN – ukłon w stronę fanów sportów motorowych

Specjalne wersje samochodów Toyoty z serii Gazoo Racing Meister of Nürburgring, czyli GRMN, były dotychczas dostępne jedynie w Japonii. Yaris GRMN to pierwsze auto z tym oznaczeniem na europejskim rynku. Edycja limitowana GRMN trafia do sprzedaży z okazji powrotu Toyoty do Rajdowych Mistrzostw Świata. Jest adresowana do fanów dynamicznej, sportowej jazdy oraz kibiców TOYOTA GAZOO Racing.

 

Najlepsze przyspieszenie w swojej klasie

Toyota powierzyła budowę Yarisa GRMN swojemu europejskiemu zespołowi, który odpowiadał za silnik i projekt wnętrza. Podwozie oraz układ hamulcowy skonstruowali japońscy inżynierowie Toyoty. Silnik 1.8 l z kompresorem, o mocy około 215 KM*, napędza przednią oś za pośrednictwem 6-stopniowej manualnej skrzyni biegów. Yaris GRMN przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,3 s* – to najlepszy wynik w klasie. Auto zużywa 7,5 l/100 km benzyny i emituje 170 g/km CO2.

 

Sportowe nadwozie

Związek z rajdową odmianą Yarisa znajduje odzwierciedlenie w sportowej stylizacji nadwozia i projekcie wnętrza skoncentrowanym na kierowcy. Kolorystyka karoserii nawiązuje do oryginalnego oklejenia Yarisa WRC. Samochód jest dostępny tylko w wersji 3-drzwiowej, z czarnym spojlerem na klapie bagażnika. Auto porusza się na 17-calowych wieloramiennych kołach BBS z lekkich stopów. Zawieszenie było tuningowane na słynnym torze Nürburgring Nordschleife podczas wyścigów i testów zespołu TOYOTA GAZOO Racing.

 

Zadbano o każdy szczegół

Yaris GRMN ma specjalnie zaprojektowane zderzaki z przodu i z tyłu, tylny dyfuzor i umieszczoną centralnie sportową rurę wydechową. We wnętrzu pojawiły się sportowe fotele, opracowane do tego modelu przez Toyota Boshoku, niewielka skórzana kierownica znana z coupe GT86, a także sportowe aluminiowe pedały i przeprojektowane zegary. Podłoga przykryta jest dywanikami z logo GRMN, a na silniku znajduje się plakietka z tym oznaczeniem.

 

W Europie – tylko 400 egzemplarzy


Nowy Yaris GRMN kosztuje 139 900 zł, a zaliczka przy zamówieniu wynosi 4 500 zł. Na europejskim rynku jest dostępnych 400 egzemplarzy z limitowanej edycji.

* Dane sprzed homologacji.