We czwartek, 22 czerwca o godz. 21:00 w fabryce Opla w Gliwicach zjechał z taśmy produkcyjnej 250 000. egzemplarz Astry Hatchback. Jubileuszowy Opel w kolorze energetycznej czerwieni, podkreślającej jego dynamiczną sylwetkę, jest wyposażony w nowoczesny turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,4 l i mocy 150 KM

Samochód ten został zamówiony przez polskiego klienta. „Dzisiejszy dzień jest kolejnym etapem wspaniałej historii linii modelowej Astry w naszym zakładzie, gdzie od prawie dwudziestu lat produkowane są kolejne generacje tego popularnego wśród klientów modelu Opla” – powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny gliwickiego zakładu Opla w Polsce. „Cieszymy się, że nasze wieloletnie doświadczenie w produkcji samochodów oraz wysokie kompetencje i umiejętności zespołu przyczyniają się do wyznaczania nowych standardów w segmencie samochodów kompaktowych” – dodał Andrzej Korpak.

Opel Astra od momentu swojej premiery w 2015 roku zdobył międzynarodowe uznanie ekspertów i publiczności, a przede wszystkim klientów. Potwierdzeniem tego jest ponad 450 000 zamówień złożonych w całej Europie oraz liczne nagrody, w tym tak prestiżowe jak „Złota Kierownica” oraz najcenniejsze trofeum, czyli tytuł europejskiego „Samochodu Roku 2016”.

Obecna generacja Astry łączy w sobie sportowe właściwości jezdne, zaawansowane formy komunikacji oraz gamę nowatorskich rozwiązań funkcjonalnych. Przełomowe, opatentowane przez Opla matrycowe reflektory LED IntelliLux®, złożone z 16 segmentów diod LED, umożliwiają korzystanie ze świateł drogowych bez oślepiania innych kierowców. Reflektory automatycznie dostosowują się do sytuacji na drodze przez włączanie lub wyłączanie poszczególnych segmentów. Astra jest pierwszym modelem Opla oferowanym od początku obecności na rynku z osobistym opiekunem kierowcy Opel OnStar. Ten nowoczesny system bezpieczeństwa i komunikacji zapewnia szeroką gamę usług z zakresu łączności, wsparcia i bezpieczeństwa. Systemy multimedialne w Astrze współpracują z interfejsami Apple CarPlayTM1,2 i Android AutoTM1,2 umożliwiającymi projekcję ekranu smartfona na wyświetlaczu głównym, a co za tym idzie wygodną obsługę wybranych funkcjonalności za pomocą ekranu dotykowego.

 

 

Zakład produkcyjny Opla w Gliwicach jest jednym z największych pracodawców w regionie i jednym z największych eksporterów w Polsce. Szczyci się on długoletnią tradycją w produkcji wysokiej jakości samochodów kompaktowych. Od prawie dwudziestu lat w gliwickim zakładzie produkowane są kolejne generacje modelu Astra.

 

 

 

 

1 Kompatybilność i dostępność poszczególnych funkcji zależy od rodzaju urządzenia i wersji systemu operacyjnego.
2 Funkcja projekcji ekranu smartfona z systemem operacyjnym Android jest realizowana za pomocą interfejsu Android AutoTM (w chwili publikacji niniejszej informacji Google nie udostępnia wersji polskojęzycznej), a projekcja ekranu iPhone'a przez interfejs Apple CarPlayTM (w chwili publikacji niniejszej informacji Apple nie udostępnia wersji polskojęzycznej). Więcej o interfejsach znajdziesz na stronach www.apple.com/ios/carplay/ i www.android.com/auto/

Apple CarPlay™ jest zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Apple Inc.
Android Auto™ jest zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Google Inc.

 

 

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna produktów może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.