Hitachi Automotive Systems i Honda założyły spółkę joint venture, by produkować silniki do pojazdów elektrycznych

3 lipca 2017 roku, Hitachi Automotive Systems, Ltd. i Honda Motor Co., Ltd. ogłosiły w siedzibie firmy Hitachi Automotive Systems, w Hitachinaka-shi w prefekturze Ibaraki, utworzenie spółki joint venture na rzecz rozwoju, produkcji i sprzedaży silników do pojazdów elektrycznych.

Firmy przeprowadziły negocjacje na podstawie podpisanego 3 lutego porozumienia i założyły spółkę, zgodnie z podpisanym 24 marca listem intencyjnym. Nowo utworzona firma otrzyma dotację od prefektury Ibaraki, ponieważ została uznana za właściwy projekt, "zakładający utworzenie centrali korporacji" na jej terenie.

Nowa spółka, w odpowiedzi na globalnie rosnące zapotrzebowanie producentów samochodów na silniki do pojazdów elektrycznych, będzie tworzyć konkurencyjne produkty, wykorzystując doświadczenie i wiedzę obu firm.

Hitachi Automotive Systems, Ltd. jest spółką zależną Hitachi, Ltd. z siedzibą w Tokio (Japonia). Firma zajmuje się rozwojem, produkcją, sprzedażą i serwisem części samochodowych oraz związanych z transportem komponentów, maszyn i systemów przemysłowych. Oferuje szeroki wachlarz produktów motoryzacyjnych, w tym systemów zarządzania silnikami, elektrycznych układów napędowych, systemów sterowania napędem oraz samochodowych systemów informacyjno-rozrywkowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie

Honda Motor Co. (NYSE: HMC) Honda projektuje, produkuje i sprzedaje na całym świecie samochody, motocykle, produkty energetyczne i lotnicze. Światowy lider technologii układów napędowych i elektrycznych produkuje co roku około 28 milionów silników. Honda i jej partnerzy wytwarzają produkty w ponad 60 zakładach na terenie 27 krajów, zatrudniając na całym świecie ponad 208.000 pracowników