Jeśli przyszłość ma należeć do energii elektrycznej, trzeba zastanowić się nad tym, jak będą wyglądać stacje paliw. Wspólnie z pracownią architektoniczną Foster + Partners firma Nissan udzieliła prowokującej do przemyśleń odpowiedzi na to pytanie: stacją paliw przyszłości może być sam samochód.

Miałby on autonomicznie i bezprzewodowo ładować swoje akumulatory podczas snu właściciela, oddawać energię do sieci i zasilać mieszkanie na początku dnia, a później doładowywać akumulatory w biurze. W przyszłości mieszkania, miasta i samochody będą w pełni zsynchronizowane ze sobą, przekazując sobie wzajemnie czystą energię wytworzoną w procesie recyklingu energetycznego odpadów.

TY ŚPISZ, A SAMOCHÓD SAM DBA O SIEBIE

W przyszłości ulice zapełnią się samochodami, które potrafią samoczynnie parkować i ładować swoje akumulatory, kiedy właściciel smacznie śpi.

 

CAŁA ULICA POD KONTROLĄ

Nasza ekscytująca wizja przyszłości przewiduje harmonizację całego ruchu ulicznego, zapewniającą uzyskanie maksymalnej efektywności energetycznej.

 

PEŁNA ŁĄCZNOŚĆ W KAŻDYM MIEJSCU

Rewolucja nie ominie miejsc pracy – zautomatyzowane systemy parkowania i ładowania same zaparkują nasze samochody, które następnie będą mogły zasilać samo biuro.