ŠKODA AUTO pewnie kroczy po kolejne rekordy, notując nieustanne wzrosty wyników. W pierwszych trzech kwartałach tego roku producent zwiększył swoje globalne dostawy do Klientów w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku o 3,6%, do poziomu 871 000 samochodów. Przychody ze sprzedaży wzrosły przy tym o 22%, osiągając 12,3 miliarda euro.

ŠKODA we wrześniu zanotowała kolejny wzrost o 9,9% wobec wyniku osiągniętego w tym miesiącu rok temu, umacniając się na pozycji lidera polskiego rynku. Czeska marka niepodzielnie rządzi zarówno wśród Klientów Indywidualnych (1 155 dostarczonych sztuk, wzrost o 12,2%), jak i Flotowych (3 445 sztuk, wzrost o 9,1%). Najpopularniejszym modelem polskiego rynku we wrześniu została FABIA, która tym razem uplasowała się na pierwszej pozycji wyprzedzając OCTAVIĘ.

W fabryce ŠKODA AUTO w Kvasinach z linii produkcyjnej zjechał dwudziestomilionowy samochód tej marki. Jubileuszowy egzemplarz to nowa ŠKODA KAROQ. Dokonania ŠKODY są efektem udanej strategii rozwoju produkcji. Rozwój firmy przybrał szczególnie imponującą dynamikę po wejściu w ramy Grupy Volkswagen w roku 1991. Historia produkcji samochodów w Mladá Boleslav rozpoczęła się w 1905 roku od samochodu Laurin & Klement Voiturette A.