Oba modele posiadają wydajny i przystępny cenowo napęd hybrydowy, będący najlepszym rozwiązaniem dla samochodu miejskiego.

Fiat 500 i Fiat Panda, będące od zawsze liderami w Europie w swoim segmencie, są pierwszymi samochodami miejskimi FCA, które zostały wzbogacone o nową technologię Mild Hybrid dostępną z silnikiem benzynowym. Tym samym nowy Fiat 500 i Panda Hybrid stanowią pierwszy krok na drodze do zelektryfikowania marki Fiat.

Po raz pierwszy w historii dwa kultowe modele Fiata, 500 i Panda będą dostępne w wyjątkowej serii specjalnej Launch Edition, w której zadebiutuje nowy silnik benzynowy Mild Hybrid. Łączy on nowy, 3-cylindrowy silnik z rodziny FireFly, zestawiony z 12-woltowym BSG (Belt integrated Starter Generator), który zapewnia moc 70 KM. Dla Klientów oznacza to zmniejszone nawet o 30% (w zależności od modelu) spalanie i emisję CO2.

Warto podkreślić, że innowacyjne rozwiązania zgodne z filozofią zrównoważonego rozwoju zastosowano także wewnątrz obu modeli. Wykorzystano tu materiały przyjazne środowisku, poddawane recyklingowi lub pochodzące z odzysku. To wynik współpracy Fiata z SEAQUAL INITIATIVE, mający na celu wspieranie oczyszczania oceanów oraz walkę z zaśmiecaniem wód morskich. Fiat 500 i Panda Hybrid Launch Edition zadowolą zatem Klientów, dla których wygląd zewnętrzny samochodu jest tak samo ważny, jak i kwestie ochrony środowiska.

Serię specjalną z napędem hybrydowym będzie można rozpoznać po napisie „Hybrid” umieszczonym na klapie bagażnika oraz ekskluzywnym logo w kształcie litery „H”, który tworzą dwie krople rosy na środkowym słupku.

Nowe 500 i Panda Hybrid dostępne będą odpowiednio od lutego i marca 2020 roku.