W obecności 300 dziennikarzy oraz dyrektora generalnego Grupe PSA, Carlosa Tavaresa, szef firmy Opel przedstawił trzy światowe premiery. Producent z Rüsselsheim przymierza się do tego, aby szturmem podbić błyskawicznie rozwijający się rynek samochodów sportowo-użytkowych dzięki kompaktowemu modelowi Grandland X.

Po raz pierwszy w historii producent samochodów zbudował 50 000 samochodów elektrycznych w Europie. LEAF jest kolejną wizytówką Nissana i najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym wszech czasów.

Jeśli przyszłość ma należeć do energii elektrycznej, trzeba zastanowić się nad tym, jak będą wyglądać stacje paliw. Wspólnie z pracownią architektoniczną Foster + Partners firma Nissan udzieliła prowokującej do przemyśleń odpowiedzi na to pytanie: stacją paliw przyszłości może być sam samochód.

Czas zmienić sposób, w jaki korzystamy w domu z energii. We współpracy z firmą Eaton, wiodącą w dziedzinie zarządzania energią, Nissan przygotował do wprowadzenia na rynek nowe urządzenie xStorage, dzięki któremu konsumenci uzyskają kontrolę nad tym, jak i kiedy korzystają z energii w domu.