Ekipa programu auto mobil emitowanego w telewizji VOX chciała przekonać się, do czego zdolny jest mistrz elektrycznego zasięgu Opel Ampera‑e i czy zdoła przejechać trasę między najbardziej wysuniętymi na wschód i na zachód miastami Niemiec na jednym ładowaniu.

W obecności 300 dziennikarzy oraz dyrektora generalnego Grupe PSA, Carlosa Tavaresa, szef firmy Opel przedstawił trzy światowe premiery. Producent z Rüsselsheim przymierza się do tego, aby szturmem podbić błyskawicznie rozwijający się rynek samochodów sportowo-użytkowych dzięki kompaktowemu modelowi Grandland X.

Po raz pierwszy w historii producent samochodów zbudował 50 000 samochodów elektrycznych w Europie. LEAF jest kolejną wizytówką Nissana i najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym wszech czasów.

Jeśli przyszłość ma należeć do energii elektrycznej, trzeba zastanowić się nad tym, jak będą wyglądać stacje paliw. Wspólnie z pracownią architektoniczną Foster + Partners firma Nissan udzieliła prowokującej do przemyśleń odpowiedzi na to pytanie: stacją paliw przyszłości może być sam samochód.