Dwa wodorowe koncepty

Autobus miejski Sora - Toyota opracowała koncepcyjny pojazd Sora w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać właściwości zestawu ogniw paliwowych oraz zwiększyć komfort pasażerów korzystających z linii autobusowych. SORA to skrót od słów Sky, Ocean, River, Air (niebo, ocean, rzeka, powietrze), co odzwierciedla cykl obiegu wody w przyrodzie.

Więcej…

Jeśli przyszłość ma należeć do energii elektrycznej, trzeba zastanowić się nad tym, jak będą wyglądać stacje paliw. Wspólnie z pracownią architektoniczną Foster + Partners firma Nissan udzieliła prowokującej do przemyśleń odpowiedzi na to pytanie: stacją paliw przyszłości może być sam samochód.

Miałby on autonomicznie i bezprzewodowo ładować swoje akumulatory podczas snu właściciela, oddawać energię do sieci i zasilać mieszkanie na początku dnia, a później doładowywać akumulatory w biurze. W przyszłości mieszkania, miasta i samochody będą w pełni zsynchronizowane ze sobą, przekazując sobie wzajemnie czystą energię wytworzoną w procesie recyklingu energetycznego odpadów.

TY ŚPISZ, A SAMOCHÓD SAM DBA O SIEBIE

W przyszłości ulice zapełnią się samochodami, które potrafią samoczynnie parkować i ładować swoje akumulatory, kiedy właściciel smacznie śpi.

 

CAŁA ULICA POD KONTROLĄ

Nasza ekscytująca wizja przyszłości przewiduje harmonizację całego ruchu ulicznego, zapewniającą uzyskanie maksymalnej efektywności energetycznej.

 

PEŁNA ŁĄCZNOŚĆ W KAŻDYM MIEJSCU

Rewolucja nie ominie miejsc pracy – zautomatyzowane systemy parkowania i ładowania same zaparkują nasze samochody, które następnie będą mogły zasilać samo biuro.

 

FILMY

 <strong>galerie samochody ciężarowe</strong> tuning zdjęcia

 

GRY

super cars down

total wreckage

monster stunts smallicon

Bike Rivals

turbo racing

Moto x Nitro X mas

diablo valley rally
gas and sand 2
on the run getaway

GPS

GPS- Global Positioning System- jest to system nawigacji satelitarnej składający się z trzech modułów - szeregu satelit na orbicie okołoziemskiej, naziemnej struktury kontrolno-pomiarowej i odbiorników GPS.

System ten stworzony jest i utrzymywany przez ministerstwo obrony USA.

Zasada działania GPS opiera się na pomiarach odległości odbiornika od satelity i na tej podstawie odbiornik GPS określa długość i szerokość geograficzną oraz wysokość npm.

Gokart

 Gokart - jest to czterokołowy pojazd mechaniczny stosowany w sporcie - w kartingu.

Wyścigi kartingowe odbywają się na zamkniętych torach wyścigowych i to z nich wywodzi się większość przyszłych kierowców Formuły 1.

GDI

GDI - jest to oznaczenie silnika benzynowego z bezpośrednim wtryskiem paliwa stosowane przez markę Mitsubishi.

Mitsubishi jako pierwsze wprowadziło ten system do produkcji seryjnej w 1995 roku.

Run-flat

 Run-flat - jest to rodzaj opony która umożliwia dalszą podróż z ograniczoną prędkością w przypadku utraty powietrza.

RSC

RSC - jest to elektroniczny system bezpieczeństwa mający na celu zabezpieczenie pojazdu przed przewróceniem się (dachowaniem).