Dwa wodorowe koncepty

Autobus miejski Sora - Toyota opracowała koncepcyjny pojazd Sora w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać właściwości zestawu ogniw paliwowych oraz zwiększyć komfort pasażerów korzystających z linii autobusowych. SORA to skrót od słów Sky, Ocean, River, Air (niebo, ocean, rzeka, powietrze), co odzwierciedla cykl obiegu wody w przyrodzie.

Więcej…

Legendarna marka Jeep® znowu zaskakuje, prezentując najmocniejszego i najszybszego SUV-a w historii! Nowy model Grand Cherokee Trackhawk 2018 ma moc aż 707 koni mechanicznych, a jego imponujące parametry uzyskano dzięki ulepszonym komponentom układu przeniesienia napędu.

Serce nowego modelu Grand Cherokee tworzy nowy, 707-konny, doładowany silnik w zestawieniu z ulepszoną, umożliwiającą przenoszenie dużych wartości momentu obrotowego 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów TorqueFlite. Do tego światowej klasy dynamika jazdy oraz nowe hamulce Brembo – wszystko to zapewnia nowy poziom osiągów w postaci przyspieszenia 0-97 km/h (0-60 mph) w zaledwie 3,5 sekundy, 1,6 km (0,25 mili) w 11,6 sekundy przy prędkości 187 km/h (116 mph).Maksymalna prędkość Grand Cherokee Trackhawk 2018 wynosi 290 km/h (180 mph), a jego droga hamowania to 35 m (114 stóp) przy prędkości od 97 do 0 km/h (60-0 mph) oraz 0,88 g przeciążenia bocznego na płycie poślizgowej.


Nowy model został wyposażony w zupełnie nowy układ hamulcowy Brembo z największymi przednimi hamulcami w historii marki Jeep®. Nowe, standardowe 20 x 10-calowe obręcze kół Titanium eksponują wyróżniające się zaciski hamulcowe Brembo w żółtym kolorze.


Grand Cherokee w wydaniu Trackhawk 2018 to światowej klasy dynamika jazdy szosowej: ulepszona, 8-stopniowa, automatyczna skrzynia biegów TorqueFlite oraz komponenty układy przeniesienia napędu, system Selec-Track oferujący pięć trybów jazdy oraz zawieszenie z systemem tłumienia adaptacyjnego Bilstein.


Unikalny styl tego wyjątkowego modelu tworzą agresywne, funkcjonalne akcenty nadwozia obejmujące unikalną czworokątną końcówkę rury wydechowej oraz zmieniony design przedniej części optymalizującej przepływ powietrza i chłodzenie.


Wnętrze nowego, niesamowitego SUV-a jest inspirowane wnętrzem samochodów rajdowych i w pełni zorientowane na kierowcę: 7-calowy wyświetlacz w zestawie wskaźników z umieszczonym centralnie obrotomierzem i prędkościomierzem obejmującym zakres 0-320 km/h (0-200 mph). 8,4-calowy ekran dotykowy ze stronami Trackhawk Performance Pages, na których wyświetlane są osiągi. Do tego nowy system Uconnect z 8,4-calowym ekranem dotykowym, który obejmuje aplikacje Apple CarPlay oraz Android Auto.


Jeepa Grand Cherokee Trackhawk 2018 wyposażono w ponad 70 funkcji bezpieczeństwa i ochrony, w tym w kamerę Trailer Hitch Camera, umożliwiającą uzyskanie podglądu holowanej przyczepy podczas jazdy oraz tryb Valet umożliwiający dokonanie spersonalizowanej, zaawansowanej konfiguracji pojazdu.


*Charakterystyka produktu jedynie dla rynku amerykańskiego.

 

FILMY

 <strong>galerie samochody ciężarowe</strong> tuning zdjęcia

 

GRY

super cars down

total wreckage

monster stunts smallicon

Bike Rivals

turbo racing

Moto x Nitro X mas

diablo valley rally
gas and sand 2
on the run getaway

GPS

GPS- Global Positioning System- jest to system nawigacji satelitarnej składający się z trzech modułów - szeregu satelit na orbicie okołoziemskiej, naziemnej struktury kontrolno-pomiarowej i odbiorników GPS.

System ten stworzony jest i utrzymywany przez ministerstwo obrony USA.

Zasada działania GPS opiera się na pomiarach odległości odbiornika od satelity i na tej podstawie odbiornik GPS określa długość i szerokość geograficzną oraz wysokość npm.

Gokart

 Gokart - jest to czterokołowy pojazd mechaniczny stosowany w sporcie - w kartingu.

Wyścigi kartingowe odbywają się na zamkniętych torach wyścigowych i to z nich wywodzi się większość przyszłych kierowców Formuły 1.

GDI

GDI - jest to oznaczenie silnika benzynowego z bezpośrednim wtryskiem paliwa stosowane przez markę Mitsubishi.

Mitsubishi jako pierwsze wprowadziło ten system do produkcji seryjnej w 1995 roku.

Run-flat

 Run-flat - jest to rodzaj opony która umożliwia dalszą podróż z ograniczoną prędkością w przypadku utraty powietrza.

RSC

RSC - jest to elektroniczny system bezpieczeństwa mający na celu zabezpieczenie pojazdu przed przewróceniem się (dachowaniem).