Dwa wodorowe koncepty

Autobus miejski Sora - Toyota opracowała koncepcyjny pojazd Sora w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać właściwości zestawu ogniw paliwowych oraz zwiększyć komfort pasażerów korzystających z linii autobusowych. SORA to skrót od słów Sky, Ocean, River, Air (niebo, ocean, rzeka, powietrze), co odzwierciedla cykl obiegu wody w przyrodzie.

Więcej…

Nowy Citroën C3 otrzymał tytuł Auta dla Dziewczyny Playboya w plebicycie na Samochód Roku Playboya 2016! Tak orzekła kapituła plebiscytu na Samochód Roku Playboya 2016, przyznając tytuł Auta dla Dziewczyny Playboya najnowszemu modelowi marki Citroen. Przypomnijmy, że niespełna dwa lata temu ten sam tytuł przypadł Citroenowi C4 Cactus!

Magazyn Playboy właśnie ogłosił wyniki Plebiscytu na Samochód Roku Playboya 2016. Już po raz 25. konkursowe jury specjalistów ze świata motoryzacji w składzie Włodzimierz Zientarski, Krzysztof Hołowczyc, Andrzej Borowczyk, Andrzej Koper i Rafał Jemielita wyłoniło najciekawsze samochody. Nowy CITROËN C3 znalazł się w tym zaszczytnym gronie zdobywając tytuł Auta dla Dziewczyny Playboya.

Nowy CITROËN C3 dzięki dwubarwnemu nadwoziu z trzema kolorami dachu do wyboru, i stylowi dalekiemu od stereotypów segmentu, jest od razu rozpoznawalny. To model, który realizuje pasję marki człowiekiem i jego potrzebami. Dlatego marka Citroën przeprowadziła badania opinii, podczas których spytała Europejczyków o to, co robią w swoich autach. Projektanci citroena chcieli, by proces projektowania samochodów poprzedzić wiedzą o tym, jak ludzie użytkują auta. A co z tego wynikło? Polak spędza w samochodzie 3 lata i 11 miesięcy podczas całego życia w tym 2 lata i 7 miesięcy jako kierowca oraz 1 rok i 3 miesiące jako pasażer. Z przyjaciółmi i rodziną przebywa w samochodzie 1 rok i 11 miesięcy.

 

 

Dlatego Nowy CITROËN C3 swymi rozwiązaniami realizuje program Citroën Advanced Comfort®, czyli nowego podejścia do kwestii rozumienia komfortu wynikającego z charakterystyki zawieszenia, wytłumienia kabiny, nowych rodzajów pianek foteli, wygody i bezproblemowej obsługi, schowków, czy przestrzeni. W procesie projektowania marka skoncentrowała się na tym, co naprawdę ważne dla klientów.

 

Jednocześnie Nowy C3 jest niesłychanie praktyczny; Wyposażony jest w unikalne panele Airbump®, które chronią nadwozie przed uszkodzeniami. Z kolei większy prześwit i wysoka pozycja za kierownicą dają poczucie bezpieczeństwa, ale także komfort zajmowania miejsca w kabinie.  Kabina jest miejscem, gdzie panuje spokój i zasada „feel good”.

Warto także przypomnieć, że Nowy CITROËN C3 znalazł się w finałowej siódemce konkursu Car of the Year, zdobył Złotą Kierownicę tygodnika Auto Świat w ważnej kategorii samochodów małych i kompaktowych  oraz tytuł „Best Cars in the World”  BBC TopGear za „Najlepszy samochód miejski”.

 

FILMY

 <strong>galerie samochody ciężarowe</strong> tuning zdjęcia

 

GRY

super cars down

total wreckage

monster stunts smallicon

Bike Rivals

turbo racing

Moto x Nitro X mas

diablo valley rally
gas and sand 2
on the run getaway

GPS

GPS- Global Positioning System- jest to system nawigacji satelitarnej składający się z trzech modułów - szeregu satelit na orbicie okołoziemskiej, naziemnej struktury kontrolno-pomiarowej i odbiorników GPS.

System ten stworzony jest i utrzymywany przez ministerstwo obrony USA.

Zasada działania GPS opiera się na pomiarach odległości odbiornika od satelity i na tej podstawie odbiornik GPS określa długość i szerokość geograficzną oraz wysokość npm.

Gokart

 Gokart - jest to czterokołowy pojazd mechaniczny stosowany w sporcie - w kartingu.

Wyścigi kartingowe odbywają się na zamkniętych torach wyścigowych i to z nich wywodzi się większość przyszłych kierowców Formuły 1.

GDI

GDI - jest to oznaczenie silnika benzynowego z bezpośrednim wtryskiem paliwa stosowane przez markę Mitsubishi.

Mitsubishi jako pierwsze wprowadziło ten system do produkcji seryjnej w 1995 roku.

Run-flat

 Run-flat - jest to rodzaj opony która umożliwia dalszą podróż z ograniczoną prędkością w przypadku utraty powietrza.

RSC

RSC - jest to elektroniczny system bezpieczeństwa mający na celu zabezpieczenie pojazdu przed przewróceniem się (dachowaniem).