Dwa wodorowe koncepty

Autobus miejski Sora - Toyota opracowała koncepcyjny pojazd Sora w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać właściwości zestawu ogniw paliwowych oraz zwiększyć komfort pasażerów korzystających z linii autobusowych. SORA to skrót od słów Sky, Ocean, River, Air (niebo, ocean, rzeka, powietrze), co odzwierciedla cykl obiegu wody w przyrodzie.

Więcej…

Volvo On Call to nasza aplikacja na telefon zawierająca szereg przemyślanych rozwiązań, które pozwalają Ci na zdalne sterowanie samochodem oraz uzyskanie potrzebnej pomocy. To nasz sposób na to, by choć trochę ułatwiać Ci codzienne życie.

Natychmiastowa pomoc

Jeśli złapiesz gumę lub przydarzy Ci się awaria albo jakikolwiek wypadek, wyślemy pomoc w dowolne miejsce.

Dbałość o komfortową jazdę

Aplikacja Volvo On Call umożliwia zdalne sterowanie klimatyzacją w samochodzie za pomocą smartfonu. To jeden z wielu elementów luksusu, jaki dostajesz wraz z Volvo.

Nagrzewnica postojowa

Aplikacja umożliwia wstępne nagrzanie silnika lub ogrzanie kabiny Volvo w wersji dieslowskiej bez używania silnika. (Wymaga fabrycznie montowanej nagrzewnicy postojowej).

Zdalne uruchamianie silnika

Pozwala uruchomić samochód nawet 15 minut przed odjazdem i zdalnie sterować klimatyzacją w Volvo. (Funkcja dostępna w wybranych modelach 2015).

Wersje Plug-in Hybrid

Usługi concierge

Każdemu czasami przydałaby się odrobina pomocy. Na przykład gdy szukamy restauracji na trasie albo chcemy w ostatniej chwili zarezerwować hotel lub bilet lotniczy. Dzięki naszym usługom concierge wystarczy nacisnąć przycisk On Call, aby połączyć się z opiekunem. (Usługa dostępna wyłącznie w Chinach).

W przypadku modeli hybrydowych typu plug-in dostępne są dodatkowe funkcje. Obejmują one zegar chłodzenia i nagrzewania samochodu, podgląd stanu akumulatora, definiowanie punktów ładowania itp.

Zgodność

Korzystanie z aplikacji Volvo On Call wymaga, aby samochód był w nią fabrycznie wyposażony (rok modelowy 2012 lub późniejszy). Dostępne funkcje mogą zależeć od modelu Volvo.

 

FILMY

 <strong>galerie samochody ciężarowe</strong> tuning zdjęcia

 

GRY

super cars down

total wreckage

monster stunts smallicon

Bike Rivals

turbo racing

Moto x Nitro X mas

diablo valley rally
gas and sand 2
on the run getaway

GPS

GPS- Global Positioning System- jest to system nawigacji satelitarnej składający się z trzech modułów - szeregu satelit na orbicie okołoziemskiej, naziemnej struktury kontrolno-pomiarowej i odbiorników GPS.

System ten stworzony jest i utrzymywany przez ministerstwo obrony USA.

Zasada działania GPS opiera się na pomiarach odległości odbiornika od satelity i na tej podstawie odbiornik GPS określa długość i szerokość geograficzną oraz wysokość npm.

Gokart

 Gokart - jest to czterokołowy pojazd mechaniczny stosowany w sporcie - w kartingu.

Wyścigi kartingowe odbywają się na zamkniętych torach wyścigowych i to z nich wywodzi się większość przyszłych kierowców Formuły 1.

GDI

GDI - jest to oznaczenie silnika benzynowego z bezpośrednim wtryskiem paliwa stosowane przez markę Mitsubishi.

Mitsubishi jako pierwsze wprowadziło ten system do produkcji seryjnej w 1995 roku.

Run-flat

 Run-flat - jest to rodzaj opony która umożliwia dalszą podróż z ograniczoną prędkością w przypadku utraty powietrza.

RSC

RSC - jest to elektroniczny system bezpieczeństwa mający na celu zabezpieczenie pojazdu przed przewróceniem się (dachowaniem).