Dwa wodorowe koncepty

Autobus miejski Sora - Toyota opracowała koncepcyjny pojazd Sora w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać właściwości zestawu ogniw paliwowych oraz zwiększyć komfort pasażerów korzystających z linii autobusowych. SORA to skrót od słów Sky, Ocean, River, Air (niebo, ocean, rzeka, powietrze), co odzwierciedla cykl obiegu wody w przyrodzie.

Więcej…

Jeszcze nie tak dawno każda podróż wymagała zabrania ze sobą długiej listy niezbędnych rzeczy: od map przez muzykę po przejściówki i pieniądze. W dzisiejszym, bardziej technologicznym świecie nosimy przy sobie mniej rzeczy, a mimo to mamy dostęp do większej ilości informacji.

Nowe, zaawansowane i bardziej intuicyjne systemy multimedialne Toyota Touch 2 oraz Toyota Touch 2 with Go (nawigacja) pomogą Ci cieszyć się każdą podróżą. Co więcej, system Toyota Touch 2 with Go (nawigacja) oferowany jest z bezpłatną 3-letnią aktualizacją map. Zaawansowany system audio pozwoli Ci cieszyć się bogatym brzmieniem Twojej ulubionej muzyki oraz wyświetlać informacje o artyście poprzez łączność Bluetooth lub USB. Dodatkowo możesz zarządzać kolekcjami utworów, korzystając z dotykowego ekranu, oraz wybierać źródło dźwięku pomiędzy radiem DAB, CD czy MP3. Nowy system multimedialny Toyota Touch 2 daje Ci dostęp do szeregu informacji dotyczących Twojego auta. Od statystyk podróży i ustawień systemu klimatyzacji do opcji zamykania drzwi i oświetlenia, wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się w jednym miejscu. Przejrzysty ekran systemu dodatkowo ułatwia życie, wyświetlając obraz z kamery cofania.oyota Touch 2 with Go to wszystkie rozwiązania, których potrzebujesz, by podróżować po Europie: rozszerzona nawigacja z mapami 2D i 3D, połączone usługi oraz szereg aplikacji, do których uzyskujesz łatwy dostęp poprzez przejrzyste menu. Podróżując, wykorzystuj informacje o ruchu drogowym dostarczane przez TomTom, dzięki czemu ominiesz korki i wyznaczysz alternatywne trasy przejazdu, unikając opóźnień. Dodatkowy komfort zapewnią ostrzeżenia o fotoradarach*.

Nowa funkcja automatycznej nawigacji pozwala Ci zaprogramować do czterech punktów docelowych na każdy dzień tygodnia, tak by później automatycznie uruchomić przebieg właściwej trasy wraz z informacjami o ruchu.

* Pod warunkiem, że jest to dopuszczone przez prawo.

Google Street View w systemie Toyota Touch 2 with Go daje Ci dostęp do wszystkich swoich funkcji włącznie z widokiem Twojej obecnej pozycji lub miejsca docelowego, a także pozwala jednocześnie przeglądać pogodę oraz informacje o wolnych miejscach parkingowych w okolicy. Także po dojechaniu na miejsce system wskaże Ci, gdzie się zatrzymać.

System komend głosowych pozwala uruchamiać i zarządzać aplikacjami, sprawiając, że nawigowanie i interakcja z systemem Apple Siri Eyes Free są jeszcze prostsze. Wystarczy wcisnąć przycisk na kierownicy i wypowiedzieć polecenie.* System Siri przeczyta Twoje wiadomości SMS na głos, sprawiając, że będziesz mógł poświęcić całą swoją uwagę prowadzeniu auta. Dodatkowo możesz połączyć się z serwisami Toyoty online, korzystając z publicznych i prywatnych hotspotów lub tworząc własny przy pomocy prywatnego telefonu komórkowego.

* System komend głosowych dostępny w zależności od modelu oraz wersji wyposażenia. O szczegóły zapytaj sprzedawcy.

 

 

 

FILMY

 <strong>galerie samochody ciężarowe</strong> tuning zdjęcia

 

GRY

super cars down

total wreckage

monster stunts smallicon

Bike Rivals

turbo racing

Moto x Nitro X mas

diablo valley rally
gas and sand 2
on the run getaway

GPS

GPS- Global Positioning System- jest to system nawigacji satelitarnej składający się z trzech modułów - szeregu satelit na orbicie okołoziemskiej, naziemnej struktury kontrolno-pomiarowej i odbiorników GPS.

System ten stworzony jest i utrzymywany przez ministerstwo obrony USA.

Zasada działania GPS opiera się na pomiarach odległości odbiornika od satelity i na tej podstawie odbiornik GPS określa długość i szerokość geograficzną oraz wysokość npm.

Gokart

 Gokart - jest to czterokołowy pojazd mechaniczny stosowany w sporcie - w kartingu.

Wyścigi kartingowe odbywają się na zamkniętych torach wyścigowych i to z nich wywodzi się większość przyszłych kierowców Formuły 1.

GDI

GDI - jest to oznaczenie silnika benzynowego z bezpośrednim wtryskiem paliwa stosowane przez markę Mitsubishi.

Mitsubishi jako pierwsze wprowadziło ten system do produkcji seryjnej w 1995 roku.

Run-flat

 Run-flat - jest to rodzaj opony która umożliwia dalszą podróż z ograniczoną prędkością w przypadku utraty powietrza.

RSC

RSC - jest to elektroniczny system bezpieczeństwa mający na celu zabezpieczenie pojazdu przed przewróceniem się (dachowaniem).