Dwa wodorowe koncepty

Autobus miejski Sora - Toyota opracowała koncepcyjny pojazd Sora w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać właściwości zestawu ogniw paliwowych oraz zwiększyć komfort pasażerów korzystających z linii autobusowych. SORA to skrót od słów Sky, Ocean, River, Air (niebo, ocean, rzeka, powietrze), co odzwierciedla cykl obiegu wody w przyrodzie.

Więcej…

Tradycyjnie, na tegorocznym Tour de France auta marki ŠKODA (w tym po raz pierwszy model KAROQ) służyły jako pojazdy serwisowe dla kilku zespołów, w tym dla holenderskiej, profesjonalnej grupy LottoNL-Jumbo. Podczas wyścigu holenderscy profesjonaliści zużywają około 1000 bidonów wody.

Było to nie lada wyzwanie dla ŠKODY KAROQ: czy bagażnik kompaktowego SUV-a pomieści aż tyle półlitrowych bidonów?

Okazuje się, że dla ŠKODY KAROQ to żaden problem. Dzięki systemowi VarioFlex, nowy SUV marki posiada szerokie możliwości aranżacji przestrzeni bagażowej i maksymalną pojemność tej przestrzeni wynoszącą nawet 1810 litrów.

Pojemność bagażnika 4,38-metrowej ŠKODY KAROQ to imponujące 521 litrów z tylnymi siedzeniami w domyślnej pozycji. Opcjonalne fotele VarioFlex umożliwiają zwiększenie tej pojemności. System składa się bowiem z trzech oddzielnych siedzeń tylnych, które można każdorazowo wyregulować. Zapewnia to więcej miejsca we wnętrzu dla pasażerów lub pozwala zwiększyć przestrzeń bagażową w zależności od potrzeb. Jeśli na przykład dwa zewnętrzne fotele są przesunięte o 150 mm w przód, przestrzeń bagażowa zwiększa się do 588 litrów.

System oferuje również wiele innych możliwości dla pasażerów i bagażu. Inną zaletą VarioFlex może być również regulacja pochylenia oparcia na poszczególnych tylnych siedzeniach. Ponadto fotel środkowy można składać za pomocą uchwytu, aby mógł stać się środkowym podłokietnikiem z INFORMACJA PRASOWA Strona 2 z 2 ŠKODA PR PORTAL prportal.skoda.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dwoma uchwytami na kubki. Dzięki VarioFlex, siedzenia można całkowicie usunąć - wówczas ŠKODA KAROQ przekształca się w vana o maksymalnej pojemności przestrzeni bagażowej wynoszącej 1810 litrów.

 

FILMY

 <strong>galerie samochody ciężarowe</strong> tuning zdjęcia

 

GRY

super cars down

total wreckage

monster stunts smallicon

Bike Rivals

turbo racing

Moto x Nitro X mas

diablo valley rally
gas and sand 2
on the run getaway

GPS

GPS- Global Positioning System- jest to system nawigacji satelitarnej składający się z trzech modułów - szeregu satelit na orbicie okołoziemskiej, naziemnej struktury kontrolno-pomiarowej i odbiorników GPS.

System ten stworzony jest i utrzymywany przez ministerstwo obrony USA.

Zasada działania GPS opiera się na pomiarach odległości odbiornika od satelity i na tej podstawie odbiornik GPS określa długość i szerokość geograficzną oraz wysokość npm.

Gokart

 Gokart - jest to czterokołowy pojazd mechaniczny stosowany w sporcie - w kartingu.

Wyścigi kartingowe odbywają się na zamkniętych torach wyścigowych i to z nich wywodzi się większość przyszłych kierowców Formuły 1.

GDI

GDI - jest to oznaczenie silnika benzynowego z bezpośrednim wtryskiem paliwa stosowane przez markę Mitsubishi.

Mitsubishi jako pierwsze wprowadziło ten system do produkcji seryjnej w 1995 roku.

Run-flat

 Run-flat - jest to rodzaj opony która umożliwia dalszą podróż z ograniczoną prędkością w przypadku utraty powietrza.

RSC

RSC - jest to elektroniczny system bezpieczeństwa mający na celu zabezpieczenie pojazdu przed przewróceniem się (dachowaniem).