Stacje paliw przyszłości

Jeśli przyszłość ma należeć do energii elektrycznej, trzeba zastanowić się nad tym, jak będą wyglądać stacje paliw. Wspólnie z pracownią architektoniczną Foster + Partners firma Nissan udzieliła prowokującej do przemyśleń odpowiedzi na to pytanie: stacją paliw przyszłości może być sam samochód.

Więcej…

Tradycyjnie, na tegorocznym Tour de France auta marki ŠKODA (w tym po raz pierwszy model KAROQ) służyły jako pojazdy serwisowe dla kilku zespołów, w tym dla holenderskiej, profesjonalnej grupy LottoNL-Jumbo. Podczas wyścigu holenderscy profesjonaliści zużywają około 1000 bidonów wody.

Było to nie lada wyzwanie dla ŠKODY KAROQ: czy bagażnik kompaktowego SUV-a pomieści aż tyle półlitrowych bidonów?

Okazuje się, że dla ŠKODY KAROQ to żaden problem. Dzięki systemowi VarioFlex, nowy SUV marki posiada szerokie możliwości aranżacji przestrzeni bagażowej i maksymalną pojemność tej przestrzeni wynoszącą nawet 1810 litrów.

Pojemność bagażnika 4,38-metrowej ŠKODY KAROQ to imponujące 521 litrów z tylnymi siedzeniami w domyślnej pozycji. Opcjonalne fotele VarioFlex umożliwiają zwiększenie tej pojemności. System składa się bowiem z trzech oddzielnych siedzeń tylnych, które można każdorazowo wyregulować. Zapewnia to więcej miejsca we wnętrzu dla pasażerów lub pozwala zwiększyć przestrzeń bagażową w zależności od potrzeb. Jeśli na przykład dwa zewnętrzne fotele są przesunięte o 150 mm w przód, przestrzeń bagażowa zwiększa się do 588 litrów.

System oferuje również wiele innych możliwości dla pasażerów i bagażu. Inną zaletą VarioFlex może być również regulacja pochylenia oparcia na poszczególnych tylnych siedzeniach. Ponadto fotel środkowy można składać za pomocą uchwytu, aby mógł stać się środkowym podłokietnikiem z INFORMACJA PRASOWA Strona 2 z 2 ŠKODA PR PORTAL prportal.skoda.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dwoma uchwytami na kubki. Dzięki VarioFlex, siedzenia można całkowicie usunąć - wówczas ŠKODA KAROQ przekształca się w vana o maksymalnej pojemności przestrzeni bagażowej wynoszącej 1810 litrów.

 

FILMY

 <strong>galerie samochody ciężarowe</strong> tuning zdjęcia

 

GRY

super cars down

total wreckage

monster stunts smallicon

Bike Rivals

turbo racing

Moto x Nitro X mas

diablo valley rally
gas and sand 2
on the run getaway

GPS

GPS- Global Positioning System- jest to system nawigacji satelitarnej składający się z trzech modułów - szeregu satelit na orbicie okołoziemskiej, naziemnej struktury kontrolno-pomiarowej i odbiorników GPS.

System ten stworzony jest i utrzymywany przez ministerstwo obrony USA.

Zasada działania GPS opiera się na pomiarach odległości odbiornika od satelity i na tej podstawie odbiornik GPS określa długość i szerokość geograficzną oraz wysokość npm.

Gokart

 Gokart - jest to czterokołowy pojazd mechaniczny stosowany w sporcie - w kartingu.

Wyścigi kartingowe odbywają się na zamkniętych torach wyścigowych i to z nich wywodzi się większość przyszłych kierowców Formuły 1.

GDI

GDI - jest to oznaczenie silnika benzynowego z bezpośrednim wtryskiem paliwa stosowane przez markę Mitsubishi.

Mitsubishi jako pierwsze wprowadziło ten system do produkcji seryjnej w 1995 roku.

Run-flat

 Run-flat - jest to rodzaj opony która umożliwia dalszą podróż z ograniczoną prędkością w przypadku utraty powietrza.

RSC

RSC - jest to elektroniczny system bezpieczeństwa mający na celu zabezpieczenie pojazdu przed przewróceniem się (dachowaniem).